O věrnosti překladu

O věrnosti překladu - František Štícha | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Štícha
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O věrnosti překladu.pdf


Chcete si knihu přečíst?O věrnosti překladu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Štícha. Číst O věrnosti překladu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Věrnost překladu pojímá autor jako veskrze pozitivní hodnotu, o niž by mělo být usilováno, aniž jí lze v úhrnu jazykových prostředků cele dosáhnout. Poté, co je v první kapitole analyzován pojem věrnosti obecně, je v kapitole druhé, věnované jazyku beletrie, v kapitole třetí, věnované jazyku literatury faktu a literatury odborné, a v kapitole čtvrté, věnované shodám a rozdílům v překladech bible, rozebírána krok za krokem věrnost slovu, slovnímu spojení, syntaktické konstrukci, slovosledu, stylu slova, věty a textu, metafoře a výrokům o jazyce. Pozornost je věnována jak místům vyloženě nevěrným a případům sporným, tak překladům obsahově i formálně dokonalým – z hlediska cílového jazyka i z hlediska jejich věrnosti originálu.


...sti překladu. 3. 5. 2019 — František Štícha ... O některých zákonitostech překladatelské věrnosti ... . akademie. Ukázka z jazykovědné studie o překladu, v níž František Šícha rozebírá převod Remarqueova románu Vítězný oblouk do češtiny. Erich Maria Remarque: Vítězný oblouk (přeložila Zorka Dostálová-Dandová) Arc de Triomphe ... Kniha: O věrnosti překladu - František Štícha. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prode ... O věrnosti překladu | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Kupte knihu O věrnosti překladu (František Štícha) s 18 % slevou za 284 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Věrnost překladu pojímá autor jako v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY