Smysl moderního umění: Filozofická interpretace

Smysl moderního umění: Filozofická interpretace - Karsten Harries | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Karsten Harries
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smysl moderního umění: Filozofická interpretace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smysl moderního umění: Filozofická interpretace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karsten Harries. Číst Smysl moderního umění: Filozofická interpretace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knihu Smysl moderního umění vydal autor v roce 1968. Nabídl v ní interdisciplinárně koncipovaný výklad, v němž rysy moderního umění spatřuje především ve sféře nově konstituované subjektivity autora i vnímatele. Projevy této subjektivity vykládá jak na základě jejích rysů ve vybraných dílech výtvarných, literárních, fotografických či architektonických, tak i na základě uceleného filozofického konceptu, založeného především na Heideggerově učení. Kniha tak kromě jiného nabízí i výkladově koherentní „příběh" vývoje umění od antických a raně křest'anských kořenů až po nástup abstraktního umění v rámci evropské avantgardy. Interpretační pozorování rysů jednotlivých děl je schopna zobecnit až na úroveň abstrahujících soudů o moderním umění „tak vůbec", ale zároveň se při tom neztratit v tvrzeních vágních a paušálních.


...mysl moderního umění vydal autor v roce 1968 ... Markéta Jansová | Martinus ... . Nabídl v ní interdisciplinárně koncipovaný výklad, v němž rysy moderního umění spatřuje především ve sféře nově konstituované subjektivity autora i... Anotace knihy " Smysl moderního umění. Filozofická interpretace., autor Karsten Harries ". Projevy této subjektivity vykládá jak na základě jejích rysů ve vybraných dílech výtvarných, literárních, fotografických či architektonických, tak i na základě uceleného filozofického konceptu, založeného především na Heideggerově učení. Moderní výtvarníci si nejsou jisti smyslem ... Předměty - Univerzita Karlova ... . Moderní výtvarníci si nejsou jisti smyslem umění, a proto vstupují do pomyslného dialogu s kunsthistoriky, filozofy a dalšími teoretiky. Skrz knihu Smysl moderního umění: Filozofická interpretace se k této diskuzi připojil i americký profesor filozofie Karsten Harries. Knihu, která...SOUVISEJÍCÍ KNIHY