Hotel Praha

Hotel Praha - Milena Bartlová, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Milena Bartlová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hotel Praha.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hotel Praha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milena Bartlová,. Číst Hotel Praha Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výjimečná stavba s pohnutou historií a tragickým koncem. Legendární dejvický hotel Praha opět ožívá - ve stejnojmenné rozsáhlé monografiI sochaře, publicisty a neúnavného ochránce umění ve veřejném prostoru Pavla Karouse a jeho spoluautorů. Kniha na 250 stránkách mapuje historii vzniku, provozu i ostudného zániku této unikátní stavby čtveřice architektů Paroubka, Navrátila, Černého a Sedláčka z konce 70.let minulého století. Hotel stavěný původně pro komunistickou elitu, se stal výstavní skříní toho nejlepšího, co bylo tehdy architektonicky i designově možné - možná paradoxně bez ideologického zabarvení. Osvětlení navrhoval geniální Stanislav Libenský či Pavel Hlava, autorské lampy Karel Volf, sochařskou výzdobu Břetislav Benda a Miloš Krátký. Nábytek navrhoval mezi jinými i Zbyněk Hřivnáč. Luxusu pokojů i apartmánů s výhledem na Pražský hrad (tehdy naprosto nadstandardně vybavených barevnou televizí a ledničkou i vcelku standardně odposlechy tajné policie StB) si v průběhu let užiívali takoví přátelé socialismu jakými byli Jásir Arafat či Muammar Kaddáfí. Luxusní a vysoce kultivované prostory hotelu byly po pádu režimu převedeny na Prahu a sloužily nejen VIP hostům (např. hudebník B.B.King či hollywoodské hvězdy Tom Cruise a Nicol Kidmanová), ale i široké veřejnosti. Na úsvitu nového tisíciletí byl hotel bohužel zprivatizován kontroverzními firmami a ministerstvo kultury mu následně, i přes řadu intervencí architektů i historiků, odmítlo přidělit status památky. V tragickém finále pak celou stavbu nakonec poslal k zemi miliardář Kellner. Hotel Praha - to je nejen příběh unikátní architektury, ale také transformace české společnosti od reálného socialismu k reálnému kapitalismu. Provokativní obálku ztvárnil Vladimir 518, grafickou podobu knize vtiskla Tereza Hejmová a Terezie Štindlová. Společně s Pavlem Karousem (autorem projektu i stejnojmenné knihy Vetřelci Volavky, mapující umění ve veřejném prostoru před rokem 1989) se na publikaci podíleli i historici Ladislav Zikmund-Lender a Milena Bartlová a dokumentarista Martin Kohout.


...r hotel in Prague and pay later with Expedia ... Luxury 5 Star Hotel | Malá Strana | Mandarin Oriental, Prague ... . Enjoy free cancellation on most hotels. Save big on a wide range of Prague hotels! Prague is known for its historical sites, monuments, and museums. Find hotels and other accommodations near Prague Castle, Estates Theatre, and Hybernia Theatre and book today. Other sights in the area include Old Town Square. Cancel free on most hotels. Compare 1,229 hotels in Prague using 117110 real guest reviews. Earn free nights and get our Price Guarant ... 15 Best Hotels in Prague | U.S. News ... . Earn free nights and get our Price Guarantee - booking has never been easier on Hotels.com! The four-star Grand Hotel Praha offers a perfect symbiosis of history and comfort. It is located on the King's road in a building dating back to. the 14th century, and preserves the atmosphere of old Prague. Historical monuments, theatres, galleries. and the main shopping boulevard are all just a few steps away. On average, 3-star hotels in Prague cost $73 per night, and...SOUVISEJÍCÍ KNIHY