Evangelium ohně

Evangelium ohně - Michel Faber | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michel Faber
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Evangelium ohně.pdf


Chcete si knihu přečíst?Evangelium ohně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Faber. Číst Evangelium ohně Online je nyní tak snadné!

POPIS


Theo Griepenkerl, skromný akademik s olympským egem, při návštěvě vyrabovaného mosulského muzea shodou okolností narazí na devět papyrových svitků, které po téměř dva tisíce let ležely skryté v duté soše. Po překladu z aramejštiny se ukáže, že jde o páté evangelium od očitého svědka posledních dnů Ježíše Krista. Jenže když se Theo rozhodne podělit o tento senzační objev se světem, ani ho nenapadne, jaký dopad bude mít toto evangelium na křesťany, Araby, vražedné maniaky a zákazníky Amazonu. Faber si dovedně pohrává s mýtem o Prométheovi - ale namísto otázky "co se stane, když lidem dáme oheň" si klade otázku "co se stane, když lidem dáme náboženskou pravdu, která pálí staré jistoty?" Evangelium ohně je uhrančivý román o síle slov rezonujících napříč staletími a o transformující moci vyprávění od nespolehlivých vypravěčů.


...um ohně je próza na objednávku do řady „Mýty" skotského nakladatelství Cannongate, která se snaží moderním způsobem převyprávět tradiční báje a pověsti ... evangelium - Wiktionary ... . Faber zde přepracovává řecký mýtus o Prométheovi. Namísto klasického příběhu o ohni ale nabízí příběh Ježíše, čelícího svému trestu se ... Evangelium ohně je dobře napsanou, a tedy čtivou knížkou. Jde spíše o novelu než o román, autor se nezdržuje detaily ani ozdobami, jde přímo k cíli, což textu dodává značnou dynamiku. Tu naštěstí zachovává i vynikající český překlad, který umožňuje vyniknout zejména vtipu a komice Faberova vyprávění. ... Evangelium ohně je uhrančivý ... Kniha Evangelium ohně - Trh knih - můj antikvariát online ... . Tu naštěstí zachovává i vynikající český překlad, který umožňuje vyniknout zejména vtipu a komice Faberova vyprávění. ... Evangelium ohně je uhrančivý román o síle slov rezonujících napříč staletími a o transformující moci vyprávění od nespolehl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY