Náhlá smrt

Náhlá smrt - Álvaro Enrigue | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Álvaro Enrigue
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Náhlá smrt.pdf


Chcete si knihu přečíst?Náhlá smrt ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Álvaro Enrigue. Číst Náhlá smrt Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román o tenisovém zápasu, během něhož se převyprávějí události, které stály na úsvitu moderní doby i její současné krize. Na kurtu proti sobě stojí dva nepravděpodobní soupeři – na jedné straně se protahuje italský malíř Caravaggio, na druhé kontroluje výplet španělský spisovatel Francisco de Quevedo. První z nich byl kdysi pronásledovaný za to, že si jako předlohu k obrazům svatých vybíral kurtizány a zlodějíčky, druhý zase kvůli svým pikareskním románům o sympatických buřičích postrádajících morální zábrany. A zvláštní je i míček, s nímž hrají. Vyrobený je z vlasů Anny Boleynové, ženy anglického krále Jindřicha VIII., který jí nechal setnout hlavu. Caravaggio a de Quevedo spolu sehrají tři sety, během nichž se míček odráží k různým historickým událostem a postavám a stává se symbolem měnící se morálky, hrou mezi dobrem a zlem, kde se rychle střídají strany. Nejde tu ani tak o sportovní, ale umělecký, duchovní a společenský zápas o novou podobu světa. Každý úder tenisové rakety autorovi umožňuje přecházet z jednoho kontinentu na druhý, z jedné časové epochy do druhé, a to včetně současnosti a jeho osobního příběhu mexického emigranta. A všechna ta vlákna se velmi rychle začnou splétat dohromady v působivou tapiserii. Náhlá smrt je nebývale osobitá a zábavná freska přibližující dějinný zlom podobný tomu, jakým právě prochází i naše civilizace.


...smrt může být prvním projevem infarktu myokardu, kdy náhlé ucpání koronární tepny způsobí akutní ischémii myokardu a spustí fibrilaci komor ... Náhlá smrt Jaroslava Kubery: Předpověděl ji týden předem! ... . Ohroženi jsou i nemocní po prodělaném infarktu, pokud mají sníženou čerpací funkci levé komory srdeční. Podobně je tomu u nemocných s kardiomyopatiemi. Čo je to Náhla kardiálna smrť (NKS)? Človek náhle upadne do bezvedomia a bez rýchleho a účinného zásahu končí smrťou. Čas a miesto katastrofy nie sú predvídateľné. Náhlá srdeční smrt (náhlá kardiální smrt) je přirozená smrt ze srdeční příčiny, která ... Žibr HSK - Radeč - Náhlá smrt (2016) - YouTube ... . Čas a miesto katastrofy nie sú predvídateľné. Náhlá srdeční smrt (náhlá kardiální smrt) je přirozená smrt ze srdeční příčiny, která nastává do jedné hodiny od vzniku symptomů, přičemž okamžik a způsob smrti je neočekávaný. Srdeční onemocnění může nebo nemusí být dříve známo.V 85 % případů vzniká NSS v důsled...SOUVISEJÍCÍ KNIHY