Subjekt a kosmos

Subjekt a kosmos - Vjačeslav Ivanov | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vjačeslav Ivanov
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Subjekt a kosmos.pdf


Chcete si knihu přečíst?Subjekt a kosmos ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vjačeslav Ivanov. Číst Subjekt a kosmos Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vjačeslav Ivanovič Ivanov (1866–1949), básník-symbolista, představitel bohatého ruského teologického a filosofického myšlení počátku 20. století. Je považován za vynikajícího helénistu, o němž Lev Šestov poznamenává: jeden z nejinteligentnějších a nejlepších současných spisovatelů, jehož základním rysem je univerzálnost. Ivanov je rozsáhle kulturně vytříbený a poučený, vždy na straně řecké tragiky a zároveň Dostojevského, přičemž pojítko mezi těmito světy tvoří němečtí básníci: Schiller, Goethe a o nic méně Nietzsche. Ivanov vychází z kultury, která je pro něj pokladnicí darů, přičemž úlohou filosofa zůstává tvorba­-teurgie. Předkládaný soubor kulturně­uměleckých statí ruského emigranta žijícího v Římě tak doplňuje chybějícího autora, jehož inspirativní texty překládali T. Mann, J. O. Gasset nebo M. Buber.


...a kosmos. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Cosmos (disambiguation) - Wikipedia ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Všechny informace o produktu Kniha Subjekt a kosmos - Vjačeslav Ivanov, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Subjekt a kosmos - Vjačeslav Ivanov. Subjekt a kosmos . Vjačeslav Ivanov; Vjačeslav Ivanov . 0,0 . Sledovať autora . Ďalšie formy p ... Specifikace Subjekt a kosmos - Vjačeslav Ivanov - Heureka.cz ... . Subjekt a kosmos . Vjačeslav Ivanov; Vjačeslav Ivanov . 0,0 . Sledovať autora . Ďalšie formy prózy. Všetky knihy autora . Refugium Velehrad-Roma, 2010. 8 hodín čítania. Vydavateľstvo Refugium Velehrad-Roma, 2010. Edícia Studie ruského myšlení ... Kniha: Subjekt a kosmos - Vjačeslav Ivanov. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY