Duch a nevěsta: Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století

Duch a nevěsta: Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století - Jan Konzal | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Konzal
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Duch a nevěsta: Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Duch a nevěsta: Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Konzal. Číst Duch a nevěsta: Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vzpomínky Jana Konzala, teologa a biskupa skryté církve a po roce 1989 přední autority pražské obce, uvádějí čtenáře do osobního dobrodružství života zasvěceného liturgickému životu i konkrétním aktivitám, do myšlení člověka, který se nebojí vydat na nové cesty víry. A nejen to: reprezentují jedno z vynikajících svědectví o době komunistického režimu v Československu i o době následného postkomunistického hledání křesťanské identity. Mezi mnoha dalšími publikovanými pamětmi vyniká Konzalovo vzpomínání důrazem na osobní prožitek vztahu k živému Bohu, na svérázné a přitom v tradici pevně ukotvené odpovědnosti za svěřené úkoly, na pastoraci lidí v nejrůznějších životních nesnázích a krizích, na koncilní interpretaci církevního společenství. Jeho chápání křesťanského poslání v dnešní době může působit provokativně, vypovídá však mnohé o tom, jak nevšední, perspektivní i překvapující může být cesta muže, který dnes patří k čelným osobnostem katolické církve přesto, že nenosí kolárek ani biskupskou berlu.


...evěsta: Z dějin církevního podzemí ve 2 ... Česká literatura - Wikipedie ... . polovině 20. století Jan Konzal Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury 2010 Duch a nevěsta - Konzal, Jan ; Paměti a vzpomínky Jana Konzala, nekonformního teologa, originální osobnosti české katolické církve a biskupa tzv. skryté církve. ... že nenosí kolárek ani biskupskou berlu. (z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století) Předmětná hesla Konzal, Jan, ... Jak uzrál můj problém | Getsemany ... . století) Předmětná hesla Konzal, Jan, 1935- ... Za tu dobu jsme pro ... Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině 20. století. KONZAL Jan. Info: Centrum pro studium demokracie, 2010 (1.) - brož., 192 str. EAN: 9788073252052 ISBN: 978-80-7325-205-2 Edice: Historia ecclesiastica Duch a nevěsta Z dějin církevního podzemí ve 2. polovině ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY