Na kajaku ze severní Moravy na Balt: 800 kilometrů po Odře v Česku, Polsku a Německu

Na kajaku ze severní Moravy na Balt: 800 kilometrů po Odře v Česku, Polsku a Německu - Zdeněk Lyčka | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Lyčka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Na kajaku ze severní Moravy na Balt: 800 kilometrů po Odře v Česku, Polsku a Německu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Na kajaku ze severní Moravy na Balt: 800 kilometrů po Odře v Česku, Polsku a Německu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Lyčka. Číst Na kajaku ze severní Moravy na Balt: 800 kilometrů po Odře v Česku, Polsku a Německu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po úspěšných kajakářských expedicích z Prahy do Severního moře v roce 2014 a splutí druhé nejdelší evropské řeky Dunaje v letech 2015 a 2016 se autor na svém mořském kajaku vypravil ze severní Moravy na Balt. Upádloval 800 kilometrů po česko-polské, polské a polsko-německé Odře. Narazil přitom na spousty připomínek druhé světové války, protože Odra hrála velkou roli při útoku Rudé armády na Berlín. Zjistil, že rybaření v Polsku není sportovní kratochvílí, ale spíše způsobem obživy, a důkladněji poznal mentalitu polského národa. Splutím Odry si splnil cíl doplout na kajaku z Česka či bývalého Československa postupně do tří „okolních“ moří – Severního, Černého a Baltského, a byl to pro něj jedinečný zážitek. Každá řeka má svá specifika a své jedinečné kouzlo, pro které stojí za to vydržet nálety milionů komárů a přežít hromy, blesky a průtrže mračen. Z kajaku navíc důkladně poznáte lidi, kteří kolem těchto řek žijí. Kniha Na kajaku ze severní Moravy na Balt tvoří spolu s vodáckými cestopisy o Labi (Na kajaku z Prahy do Severního moře, Argo 2015) a Dunaji (Na kajaku z Černého lesa do Černého moře, Argo 2017) pomyslnou trilogii. Na jejím základě vznikla putovní výstava 60 nejzajímavějších fotografií z těchto „tří řek tří moří“.


...metrů po Odře v Česku, Polsku a Německu ... Pádler.cz - pro všechny s pádlem v ruce ... . Po úspěšných kajakářských expedicích z Prahy do Severního moře v roce 2014 a splutí druhé nejdelší evropské řeky Dunaje v letech 2015 a 2016 se autor na svém mořském kajaku vypravil ze severní Moravy na Balt. Upádloval 800 kilometrů po česko-polské, polské a polsko ... Po úspěšných kajakářských expedicích z Prahy do Severního moře v roce 2014 a splutí druhé nejdelší evropské řeky Dunaje v letech 2015 a 2016 se autor na svém mořském kajaku vypravil ze severní Moravy na Balt. Upádloval 800 kilometrů po česko-polsk ... Na kajaku ze severní Moravy na Balt 800 kilometrů po Odře ... ... . Upádloval 800 kilometrů po česko-polské, polské a polsko-německé Odře. Na kajaku ze severní Moravy na Balt: 800 kilometrů po Odře v Česku, Polsku a Německu Po úspěšných kajakářských expedicích z Prahy do Severního moře v roce 2014 a splutí druhé nejdelší evropské řeky Dunaje v letech 2015 a 2016 se autor na svém moř...SOUVISEJÍCÍ KNIHY