Zmizelá Plzeň

Zmizelá Plzeň - Jiří Janouškovec, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Janouškovec,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zmizelá Plzeň.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zmizelá Plzeň ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Janouškovec,. Číst Zmizelá Plzeň Online je nyní tak snadné!

POPIS


Radost plzeňským patriotům jistě udělá publikace Zmizelá Plzeň. Jak již název napovídá, text se zaměří především na místa, budovy i celé čtvrti západočeské metropole, které v průběhu let zmizely anebo zcela změnily svou podobu."Tato knížka si neklade za cíl být odbornou historickou publikací," píší autoři v úvodu publikace. "Základem se staly dva stejnojmenné seriály, vycházející během let 2008 a 2009 v Plzeňském deníku. Knižní podoba však doznala řadu úprav a dalších doplnění, čtenář tak po rozšíření textové i fotografické části nyní dostává ucelenější obrázek staré Plzně. Práce stojí na dvou základech - staré fotografie a systematický popis sledované oblasti. Řada fotografických publikací o Plzni představuje výběr podle zcela jiného klíče, než použitý zde. Některé vybírají snímky tématicky, jiné je zase řadí chronologicky (nebo obojí dohromady), všechny se ale spokojí s poměrně stručnými údaji v popiskách. To starší i novější práce založené na textu zase obvykle postrádají širší fotografickou dokumentaci. Tato kniha se pokouší o vyváženost obou složek."


...vení knihy Plzeň zmizelá 15. 11. 2016 od 17 hodin ... Detail produktu: "Kniha: TOULKY ČESKÝM ZÁPADEM aneb z ... ... . Přednáška o modelu zahradního pavilonu purkmistra Martina Kopeckého v Plzni (v rámci cyklu Jedno dílo / jeden svět) 7. 12. 2016 od 17 hodin. Přednáška o souboru obrazů Václava Jansy Stará Plzeň (v rámci cyklu Jedno dílo / jeden svět) 4. 1. 2017 od 17 hodin. Plzeň ... PLZEŇ: Západočeská galerie v Plzni otevřela ve výstavní síni „13" v Pražské ul. 13 novou výstavu: Zmizelá Plzeň. Výstava se ve ... Kniha: Zmizelá PLzeň - Josef Kejha | Knihy.ABZ.cz ... . 13 novou výstavu: Zmizelá Plzeň. Výstava se ve třech kapitolách věnuje stavbám i celým částem města, které zanikly nebo doznaly podstatných změn. Radost plzeňským patriotům jistě udělá publikace Zmizelá Plzeň. Jak již název napovídá, text se zaměří především na místa, budovy i celé čtvrti západočeské metropol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY