Kavkazská tragédie: Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783–1864

Kavkazská tragédie: Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783–1864 - Vladimír Votápek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Votápek
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kavkazská tragédie: Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783–1864.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kavkazská tragédie: Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783–1864 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Votápek. Číst Kavkazská tragédie: Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783–1864 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kavkazský hřeben, ležící na okraji Osmanské říše a Persie, získal velký strategický význam na konci 18. století, kdy sem dosáhla ruská územní expanze. Carská armáda chtěla obsadit co nejvíce území, patřící jeho jižním sousedům a k tomu potřebovala zajistit bezpečný průchod horskými průsmyky. Trvalo téměř sto let než ruská vojska, spoléhající na početní převahu a vyspělé zbraně, přemohla odpor místních obyvatel, opírajících se o přírodní podmínky, hrdinství a odhodlání žít podle tradic svých předků. Klidnou, integrovanou částí ruského impéria se ale Kavkaz nestal nikdy a jeho dobývání, skládající se z řady tažení a mnoha bitev, je dodnes předmětem zaujatých diskusí a protichůdných výkladů.


...ká tragédie - Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783-1864 - Vladimír Votápek ... Kavkazská tragédie - Vladimír Votápek | Knihy Dobrovský ... . Kavkazský hřeben, ležící na okraji Osmanské říše a Persie, získal velký strategický význam na konci 18. století, kdy sem dosáhla ruská územní expanze. Carská armáda chtěla obsadit co nejvíce území, pa... Ruské dobývání Kavkazu v letech 1783-1864. Kavkazský hřeben, ležící na okraji Osmanské říše a Persie, získal velký strategický význam na konci 18. století, kdy sem dosáhla ruská územní expanze. E-kniha: Kavkazská tragédi ... Vladimír Votápek: KAVKAZSKÁ TRAGEDIE | Pod Vŕškom ... ... . století, kdy sem dosáhla ruská územní expanze. E-kniha: Kavkazská tragédie -- Ruské dobývání Kavkazu 1783-1864 - Vladimír Votápek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. ... (ruské dobývání Kavkazu v letech 1783-1864) Předmětná hesla Vojenská politika Mil...SOUVISEJÍCÍ KNIHY