Washingtonovo náměstí

Washingtonovo náměstí - Henry James | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Henry James
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Washingtonovo náměstí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Washingtonovo náměstí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Henry James. Číst Washingtonovo náměstí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třiadvacetiletá Catherine Sloperová, dcera vyhledávaného newyorského lékaře, je podle morálky vrcholného „zlatého věku“ zralá na vdávání. Je ale na soužití v páru skutečně připravená? Když na večírku pozná sympatického Morrise Townsenda, propadne bezhlavě jeho kouzlu. Otec jejich vztahu nepřeje, poněvadž se právem domnívá, že švihákovi povzbuzovanému dívčinou tetou jde čistě o peníze. Dceři pohrozí, že ji vydědí, pokud by si nápadníka tajně vzala. Neprůbojná, zároveň však neústupná Catherine svádí niterný boj mezi oddaností a probuzenou láskou, tápe a dusí v sobě city ve víře, že se rozpor vyřeší. Baladu o zmařených námluvách povýšil Henry James v beletristický klenot elegantní stejně jako manhattanské náměstí, do jehož parků a salonů děj zasadil. Čtveřice aktérů nazíraná pomocí techniky proudu vědomí ukazuje, na čem staví autorovo mistrovství. Pronikavé vidění autora – zakladatele psychologického románu – s výjimečnou vnímavostí demaskuje mělkost jejich motivací i iluze živené sebeklamem, proti nimž lze postavit pouze namáhavou snahu o dosažení životní rovnováhy. Jamesova jemná próza přináší působivou zprávu o stavu duše, jakou na americké straně Atlantiku nesepsal nikdo předtím.


...onovo náměstí Washington Square; Drama / Romantický ... Washingtonovo náměstí - Henry James | Knihy Dobrovský ... ... Konkrétně Jane Campion v brilantním Portrétu dámy a Agnieszka Holland ve Washingtonově náměstí. - Přiznám se, že nejsem zrovna fanouškem tvorby Hollandové, navíc představitelka hlavní role Jennifer Jason Leigh je mi ve všech ostatních filmech jaksi ... Washingtonovo náměstí mě moc bavilo. :-) Denčaa. 28.08.2019. Příběh dvou mladých lidí byl hodně zajímavý. Autor se hlavně věnuje charakteru postav, než samot ... Washingtonovo náměstí (román) - Wikipedie ... . Autor se hlavně věnuje charakteru postav, než samotnému ději. Ale to mi nijak zvlášť nevadilo, akorát mi přišlo, že dějová linka nebyla tak propracovaná. Ale nutno podotknout, že je to psychologický román. Riveting performances from an all-star cast highlight this passionate tale of a young heiress who must choose between love or money! Jennifer Jaso...SOUVISEJÍCÍ KNIHY