Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit

Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit - Yascha Mounk | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Yascha Mounk
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yascha Mounk. Číst Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autoritářští populisté po celém světě – od Indie po Turecko a od Polska po Spojené státy – rozšiřují a upevňují svůj politický vliv a moc. Máme-li porozumět tomu, jak velkou hrozbu tento vývoj představuje a jak se mu lze bránit, musíme nejdříve pochopit příčiny atraktivity a stability, jimž se liberální demokracie po druhé světové válce v globálním měřítku těšila, a popsat tendence, jež tuto stabilitu v konečném výsledku narušily. ­Yascha Mounk spatřuje klíčový problém v odloučení obou bytostných složek liberální demokracie, tedy garantování lidských a občanských práv na jedné straně a schopnosti řídit se aktuální lidovou vůlí na straně druhé. Narušením rovnováhy, jež je pro liberální demokracii životně nutná, vznikají dvě problematické formy: nedemokratický liberalismus, v němž obyvatelstvo ztrácí vliv na počínání politických elit, a neliberální demokracie, v níž vůle lidu potlačuje práva jednotlivců a menšin.Autor se snaží vystihnout specifické příčiny, jež posilují přitažlivost autoritářských programů, a navrhuje konkrétní kroky do budoucna, zahrnující též nastolení tolerantního, inkluzivního pojmu národa.


...rsus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit Yascha Mounk Nakladatel: Prostor 2019 Lid versus demokracie je první kniha, která jde dál než k pouhému popisu nárůstu populismu ... Lid versus demokracie za 9,59€ | Gorila ... . Jinak řečeno je v ní obojí; nejen jak jsme k takovému stavu věcí dospěli, ale hlavně co musíme nyní udělat. Těm, kteří se odmítají jen tak vzdát, Mounk vzkazuje: Tohle může být naše poslední šance na záchranu demokracie! Liberální demokracie je v krizi. Nadešla doba postpravdy, populismu, fake news a velká část společnosti se přiklání k autoritářství. Jak ale čelit této palčivé výzvě? Podaří se v budoucnosti vůbec uhájit demokratické ... Lid versus demokracie -- Proč je naše svoboda v ohrožení a ... ... . Nadešla doba postpravdy, populismu, fake news a velká část společnosti se přiklání k autoritářství. Jak ale čelit této palčivé výzvě? Podaří se v budoucnosti vůbec uhájit demokratické ideály vybojované v krvavém 20. století? MOUNK, Yascha: Lid versus demokracie. Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit. Praha: Prostor, 2019, IS...SOUVISEJÍCÍ KNIHY