Ten žena a ta muž

Ten žena a ta muž - Pavel Kohout | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kohout
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ten žena a ta muž.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ten žena a ta muž ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kohout. Číst Ten žena a ta muž Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mladý muž s vysloveně ženskou povahou, křehký, stydlivý, cudný, zcela nezkušený, navíc velmi přísně vychovaný dvojicí bigotních sektářů, narazí na podnikovém večírku na ženu v takzvaných nejlepších letech, hrající v dámské kapele, s více než pestrou minulostí, ztepilou, silnou, všestranně dominantní, která se nápadně podobá svému nástroji – helikonu, o němž slovník naučný praví, že je to basová forma tuby, užívaná v pochodové hudbě. Potkal se bizarní pár, u něhož všechno působí a probíhá zcela obráceně. A protože jeho zběsilý příběh dosáhne své půle za velkého společenského převratu v roce 1989, mění se existenciální groteska v povýtce společenskou, když její hrdinové spadnou jako z bláta do louže z reálného socialismu do neméně reálného kapitalismu, v obou případech českého ražení. Knihu, jejíž první díl vznikl před čtvrtstoletím v krušném čase „pro rozveselení přátel“, dopsal autor po svých devíti vesměs dramatických románech „pro rozveselení sama sebe v době, kdy Češi hrdě předvádějí světu, že jsou schopni zůstat rozvojovou zemí i po pádu komunismu“.


...na a ta muž. Čtenářské recenze (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Ten žena a ta muž - LIBRUM.cz ... . Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení První půlka knihy je čistá satira pramenící ze setkání dvou naprosto odlišných světů - velmi přísné (muž) a naprosto vágní (žena) morálky. ... Kniha "Ten žena a ta muž" je psána jako svérázný deník a je hojně doplněna i ilustracemi, které doprovázejí text. Kniha je velmi graficky vydařená, grafik a ilustrátor Pavel Rút, kterého znám třeba z knih Miloše Urbana, ... Ten žena a ta muž - Pavel Kohout | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Kniha je velmi graficky vydařená, grafik a ilustrátor Pavel Rút, kterého znám třeba z knih Miloše Urbana, si s ní opravdu vyhrál. Už dlouho jsem něco tak pěkného nedržela v ruce. Ten žena a ta muž. Kohout, Pavel. Vydání: Městská knihovna v Praze 2020 | Jazyk: čeština. Satirický román o manželské dvojici, u které probíhá vše obráceně: žena má všestranně dominantní povahu a muž...SOUVISEJÍCÍ KNIHY