Baskičtina: Lingvistická interpretace

Baskičtina: Lingvistická interpretace - Bohumil Zavadil | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Bohumil Zavadil
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Baskičtina: Lingvistická interpretace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Baskičtina: Lingvistická interpretace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohumil Zavadil. Číst Baskičtina: Lingvistická interpretace Online je nyní tak snadné!

POPIS


První obsáhlejší práce o baskičtině v ČR, jejímž cílem je zprostředkovat české lingvistické veřejnosti informace o konkrétní povaze současné spisovné baskičtiny (euskara batua) a o jejích specifických jazykových rysech, jakož i o výsledcích a stavu současné baskické a španělské baskologie. Kniha obsahuje výklad o sociolingvistické situaci baskičtiny v historickém pohledu, o výsledcích dosavadních bádání týkajících se původu, genealogické filiace a vývoje tohoto jazyka, o dialektech baskičtiny s ukázkami textů a o její typologii. Jádrem synchronické části je charakteristika baskické fonetiky a fonologie, výběrová charakteristika morfologie, syntaxe a slovní zásoby (výběr je založen na odlišnostech baskičtiny od indoevropských jazyků).


...ina Autor: Zavadil, Bohumil Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024615998 ISBN: 978-80-246-1599-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 318 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2011 (1 ... (Pdf) Comparação Tipológica Das Línguas Checa E Portuguesa ... ... . vydání) Kniha: Baskičtina -- Lingvistická interpretace - Bohumil Zavadil. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Baskičtina: Lingvistická interpretace je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bohumil Zav ... ZÁBAVNÁ LINGVISTIKA - Jazykový koutek ... . Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Baskičtina: Lingvistická interpretace je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bohumil Zavadil. Přečtěte si s námi knihu Baskičtina: Lingvistická interpretace na prazskamuzea1918-2018.cz První obsáhlejší práce o baskičtině v ČR, jejímž cílem je zprostřed...SOUVISEJÍCÍ KNIHY