Chutě

Chutě - Petr Čechák | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Čechák
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chutě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chutě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Čechák. Číst Chutě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve svém básnickém debutu se Petr Čechák (1990) ohlíží za dobou ne zas tak vzdálenou, kterou koneckonců každý tak trochu zná – konec studií, první pracovní zkušenosti, osamostatnění se od rodiny…Verše se tak stávají jakýmsi intimním dopisem či deníkem, při jehož četbě si můžeme znovu vybavit tu zvláštní nezávislost i samotu, kterou jsme pocítili ve chvíli, kdy jsme začali žít svůj vlastní život, tu svěží chuť rán, kdy se vše zdálo jasné, i trpkou chuť večerů, během nichž jsme o všem pochybovali. Do básní se kromě osobního života promítají autorovy zážitky zjeho dlouhodobých pobytů ve Francii a Beneluxu, k jejichž kultuře má autor blízký vztah. Najdeme v nich i odkazy na události, které v posledních letech výrazně poznamenaly svět, který nás obklopuje. A určitě z nich lze vycítit, že autor má kromě poezie rád také dobré jídlo a pití. Verše jsou doprovázeny působivými ilustracemi Lenky Bičové.


...otlivé chutě je odlišný práh citlivosti, který je závislý na koncentraci a době expozice látky, stejně jako na počtu aktivovaných čidel ... Objevte Tunisko - Discover Tunisia ... . Jeho hodnoty jsou 0,08 mol/l na sladké ( glukóza ), slané = 0,02 mol/l ( NaCl ), kyselé = 0,0001 ( HCl , pH =4) a hořké 0,000008 mol/l ( chininhydrochlorid ). Chutě zvu tě. 420 likes · 85 talking about this · 1 was here. místo, kde to lahodí chuti, kde se na Vás těšíme a kde si Vás vážíme Všechny již zmíněné tradiční chutě (hořkost, slanost, sladkost a kyselost) vnímáme všemi částmi jazyka. Existují ale plochy, které jsou na daný typ chutě citlivější. Člověk tak v dané oblasti dokáže rozpoznat i menší výskyt příslušn ... chutě - Wikislovník ... . Existují ale plochy, které jsou na daný typ chutě citlivější. Člověk tak v dané oblasti dokáže rozpoznat i menší výskyt příslušné chuti. Chutě se mění s věkem. Vědci jsou také přesvědčeni, že ženy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY