Příběhy spadlé pod stůl: (a zametené pod koberec)

Příběhy spadlé pod stůl: (a zametené pod koberec) - Michal Bystrov | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Bystrov
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy spadlé pod stůl: (a zametené pod koberec).pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy spadlé pod stůl: (a zametené pod koberec) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Bystrov. Číst Příběhy spadlé pod stůl: (a zametené pod koberec) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pistolník z Divokého západu, ze kterého se vyklubal ruský šlechtic. Country-bluesový zpěvák, z něhož se v Africe stal bájný polobůh. Excentrický lékař, uchovávající tělo své zesnulé dcery v jeskyni ve skleněném válci. Příběhy spadlé pod stůl (a zametené pod koberec) jsou plné zapomenutých podivností. Autor si posvítil na málo probírané kapitoly z relativně nedávné historie: jde po stopách výrazu „soudce Lynč“, mapuje pokusy o odsun Afroameričanů ze Spojených států ve stylu „sejde z očí, sejde z mysli“, popisuje zvěrstva páchaná v Kongu koncem 19. století a jejich překvapivý ohlas v literatuře. Zabývá se původem dodnes živých mýtů (ďábel na rozcestí, zabiják bláznů). Nabízí pravděpodobné vysvětlení záhadné smrti Edgara Allana Poea, obhajuje údajného defraudanta a pozdější spisovatelskou hvězdu O. Henryho, popírá legendu o nespravedlivém zacházení s umírající císařovnou blues Bessie Smithovou. Líčí poslední cestu tvůrce detektivních povídek Jacquese Futrella na lodi zvané Titanic a hrdinství mladého Breta Harta, jenž byl svědkem masakru indiánského kmene. S pozoruhodným výsledkem rekonstruuje návštěvy Jeroma Klapky Jeroma, Marka Twaina, Alexandra Dumase staršího a Fjodora Michajloviče Dostojevského na českém území. Prostřednictvím portétů svých oblíbených prozaiků Roarka Bradforda a Bena Luciena Burmana maluje barevné obrázky ze života na řece Mississippi... Knížka, která vznikla z čiré zvědavosti, chce čtenáře strhnout, pobavit - a také trochu vyděsit.


...hy spadlé pod stůl (a zametené pod koberec) jsou plné zapomenutých podivností ... Vyhľadávanie ... . Autor si posvítil na málo probírané kapitoly z relativně nedávné historie: jde po stopách výrazu „soudce Lynč", mapuje pokusy o odsun Afroameričanů ze Spojených států ve stylu „sejde z očí, s.. Příběhy spadlé pod stůl Autor: Bystrov, Michal Nakladatel: Galén EAN: 9788074924200 ISBN: 978-80-7492-420- Popis: 1× kniha, vázaná, 278 stran, česky Rozměry: 16,9 × 23,7 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Příběhy spadlé pod stůl (a zametené pod koberec) jsou plné zapom ... Kniha: Příběhy spadlé pod stůl -- (a zametené pod koberec ... ... . vydání) Příběhy spadlé pod stůl (a zametené pod koberec) jsou plné zapomenutých podivností. Autor publikace vydané nakladatelstvím Galén si posvítil na málo probírané kapitoly z relativně nedávné historie. Pistolník z Divokého západu, ze kterého se vyklubal ruský šlechtic. Country-bluesový zpěvák, z něhož se v Africe stal bájný p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY