Zimní pohádka: The Winter’s Tale

Zimní pohádka: The Winter’s Tale - William Shakespeare | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
William Shakespeare
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zimní pohádka: The Winter’s Tale.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zimní pohádka: The Winter’s Tale ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Shakespeare. Číst Zimní pohádka: The Winter’s Tale Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zimní pohádka patří do nevelké skupiny Shakespearových pozdních her, které se dnes žánrově označují jako romance (Perikles, Cymbelín, Bouře). Sdílí s nimi rodinné téma a závěrečný motiv odpuštění, usmíření a znovunalezené harmonie. Pro nás je hra zajímavá už tím, že se částečně odehrává v Čechách. Díky této okolnosti hra sehrála významnou roli v české kultuře v době vrcholícího národního obrození. Jedna z hlavních postav hry Perdita se ve slavnostním pražském průvodu Shakespearových postav v roce 1864 proměnila v symbol znovuzrození české národní kultury a umění. „Perdita ars bohemica“ byla posléze znovu nalezena v symbolickém aktu položení základního kamene Národního divadla, který se slavnostmi roku 1864 úzce souvisel.


...hádka je hra Williama Shakespearea, napsaná pravděpodobně v roce 1610 nebo 1611 ... Film Spot: Zimní příběh (Winter's Tale) - Recenze - 40% ... . Odehrává se částečně v Čechách (v originále Bohemia). Ve hře se však kromě jména samotného nijak neobjevují české reálie (resp. jsou zcela nesmyslné - přistání na českém pobřeží, absolutně nečeská jména) a existují ... Zimní pohádka (v originále The Winter's Tale) je hra Williama Shakespearea, napsaná pravděpodobně v roce 1610 nebo 1611.. Hra se částečně odehrává v Čechách (v originále Bohemia).Ve hře se vš ... Vyhledávání | ČSFD.cz ... .. Hra se částečně odehrává v Čechách (v originále Bohemia).Ve hře se však kromě jména samotného nijak neobjevují české reálie (resp. jsou zcela nesmyslné - přistání na českém pobřeží, absolutně nečeská jména) a existují dokonce ... Media in category "The Winter's Tale" The following 124 files are in this category, out of 124 total. Anna Arehn in En vintersaga at Svenska teatern 1908 - SMV - NA043.tif...SOUVISEJÍCÍ KNIHY