Tyll

Tyll - Daniel Kehlmann | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Daniel Kehlmann
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tyll.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tyll ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniel Kehlmann. Číst Tyll Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román úspěšného a oceňovaného německého prozaika Daniela Kehlmanna (čeští čtenáři znají už jeho Vyměřování světa) je německou kritikou pokládán za umělecký vrchol jeho dosavadního díla. Ožívá zde legendární postava středověkého kejklíře a jízlivého šprýmaře Tylla Ulenspiegela, přenesená ovšem do období třicetileté války. Magická postava Tylla, nadaného téměř nadlidskými schopnostmi, se stává symbolem kruté a proměnlivé doby. Ocitá se u klíčových dobových událostí a my se spolu s ním stáváme svědky řádění inkvizice a čarodějnických procesů ve Flandrech, putujeme po válečných bojištích morem sužované Evropy, sledujeme osudy zimního krále Fridricha Falckého a zblízka nahlížíme do intrik a bojů o politickou nadvládu v Evropě. Tyll se dokonce zúčastní obléhání Brna. Události se spojují v barvitou fresku, působivou výpověď o lidské omezenosti a pověrčivosti, o fanatismu i pokrytectví, o schopnosti manipulace s lidmi, ale i o síle umění. „Kehlmann je jazykový kouzelník. Jeho čtenáři třicetiletou válku přímo cítí na těle, v ústech i v nose. Jeho román je špinavý, vlhký a studený, páchne morem, smrtí a zkázou – a přesto přitakává životu a je nesmírně vtipný. Zkrátka, Tyll je zatraceně dobrý.“ - ZDF heute-journal „Tyll je nejlepší román, jaký Daniel Kehlmann dosud napsal. (…) Tyll je Kehlmannovo vítězství nad dějinami, jeho historický triumf.“ - Der Spiegel „Mistrovské dílo (…). Navíc nejvýjimečnější evropský román po mnoha letech (…). V neposlední řadě je to velkolepé divadlo, kino a krásná literatura v jednom. (…) Daniel Kehlmann se dostal na umělecký vrchol.Neue Züricher Zeitung Vydání knihy podpořil Goethe Institut.


...etly intrudes on our present crisis of European identity ... Buy Tyll 9781529403657 by Daniel Kehlmann for only £16.52 ... . Have four centuries made us any wiser? Have four centuries made us any wiser? This novel is a masterly achievement, a work of imaginative grandeur and complete artistic control." But Tyll is a very funny novel, too, with a Monty Pythonesque fascination for absurd hierarchies, court protocol and the status games played by egotistical participants at peace conferences. There ... About Tyll. From the internationally best-se ... In His New Book, Daniel Kehlmann Says Hello to a Cruel ... ... . There ... About Tyll. From the internationally best-selling author of You Should Have Left, Measuring the World, and F, a transfixing retelling of the German myth of Tyll Ulenspiegel: a story about the devastation of war and a beguiling artist's decision never to die Daniel Kehlmann masterfully weaves the fates of many historical figures into this enchanting work ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY