Despota

Despota - František Kalenda | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Kalenda
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Despota.pdf


Chcete si knihu přečíst?Despota ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Kalenda. Číst Despota Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rok 1361. Evropa se zmítá ve Stoleté válce, na Východě nastupuje nová síla. Osmanská říše. Křesťané jsou rozděleni sváry a odvěkou záští. A papež, vyhnaný před lety z Říma do Avignonu, se pokouší křesťany znovu sjednotit. Vysílá misi do Morejského despotátu. Jejími členy jsou dva přátelé; dominikánský bratr Konstantin a bretonský šlechtic Lucien. Jenže namísto poklidného výletu do slunného Řecka je čekají politické intriky, zamotané rodinné vztahy a v neposlední řadě také vraždy. Brzy se stane jejich cílem jediné: Dostat se od této proklaté země co nejdál. Autor staví příběh s hlubokou znalostí dějin Byzantské říše a s osobní zkušeností s Peloponéským poloostrovem. Vytváří tak děj protknutý tradičními řeckými atributy: soupeřením s Turky, krevní mstou, tavernami a sladkým vínem z ostrova Samos.


...e Déspota. See 3 authoritative translations of Déspota in English with example sentences and audio pronunciations ... déspota translation English | Spanish dictionary | Reverso ... . Define despot. despot synonyms, despot pronunciation, despot translation, English dictionary definition of despot. n. 1. A ruler with absolute power. 2. A person who wields power oppressively; a tyrant. 3. a. A Byzantine emperor or prince. ... despot [ˈdɛspɒt] n → despota m. despot (ˈdespot) , ((American) -pət) noun. Translation of déspota in English: déspota tyrant, n. masculine and feminine noun. Politics . 1. tyrant . despo ... despota - Wiktionary ... . Translation of déspota in English: déspota tyrant, n. masculine and feminine noun. Politics . 1. tyrant . despot . su marido es un déspota ... déspota - Significados en español y discusiones...SOUVISEJÍCÍ KNIHY