Muž, který přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna.

Muž, který přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna. - Zdeněk Mahler | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Mahler
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Muž, který přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna..pdf


Chcete si knihu přečíst?Muž, který přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Mahler. Číst Muž, který přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna. Online je nyní tak snadné!

POPIS


František Šíma zabil v hádce vlastního syna. Byl za to odsouzen do vězení. Když se vrátil domů, zjistil, že Lidice byly vypáleny. V krátkých poetických obrazech je načrtnuta rodinná tragédie Františka Šímy, obyvatele obce Lidice, která se prolíná s neštěstím českého národa v čase německé okupace. Příběh, inspirovaný skutečnou událostí, je velkou metaforou lidského osudu, v němž spouštěcím mechanismem se stala tragická náhoda. Autor se zánikem obce Lidice a příběhy jejích obyvatel zabýval od 60. let, kdy se poprvé snažil převést jejich osudy s Milošem Formanem na filmové plátno. V tomto díle vychází z reálného života muže, který se jmenoval František Saidl.Téma lidické tragédie původně autor zpracoval v knize Nokturno (2000), ta se stala předlohou českého filmu Lidice. Verze Muž, který přežil Lidice je autorovým rozšířeným textem, v němž jediné úpravy učinil sám autor. V této podobě vychází poprvé.


...terý přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna ... Knihy | Romány | Moja-Kniha.sk ... . Zdeněk Mahler Nakladatel: Jota 2012 Muž, který přežil Lidice: Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna. Zdeněk Mahler Nakladatel: Jota 2011 Verze Muž, který přežil Lidice je autorovým rozšířeným textem, v němž jediné úpravy učinil sám autor. V této podobě vychází poprvé. Sdílet 0. kategorie Knihy ... který přežil Lidice - Apokalyptický příběh lidick ... Muz, ktery prezil Lidice | Srovnanicen.cz ... . Sdílet 0. kategorie Knihy ... který přežil Lidice - Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna. Apokalyptický příběh lidického muže, který zabil svého syna. MAHLER Zdeněk. Info: Jota, 2011 (1.) - váz., 104 str. Ilustr. Hl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY