K čertu ať táhne studium: Výbor z byzantské žebravé poezie

K čertu ať táhne studium: Výbor z byzantské žebravé poezie - Markéta Kulhánková (ed.) | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Markéta Kulhánková (ed.)
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
K čertu ať táhne studium: Výbor z byzantské žebravé poezie.pdf


Chcete si knihu přečíst?K čertu ať táhne studium: Výbor z byzantské žebravé poezie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Markéta Kulhánková (ed.). Číst K čertu ať táhne studium: Výbor z byzantské žebravé poezie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha K čertu ať táhne studium představuje první výbor z byzantské žebravé poezie u nás. Ačkoliv byl již od svého vzniku tento žánr na periferii evropského písemnictví, je přitažlivý nejen pro odborníky, ale i pro laické čtenáře. Dovoluje totiž nahlédnout do každodenního života byzantské společnosti - s velkou dávkou humoru a ironie například líčí strasti a radosti chudého učitele, bledého závistí nad "přepychem" řemeslníků, vypráví o tricích, jichž používá nezbedný novic, aby na chvíli unikl přísnému řádu svého kláštera, jindy o zneuznaném básníku opouštějícím Konstantinopol či naopak poetovi přebývajícím v cizině a vkládajícím do veršů svůj stesk po domově. Publikace je opatřena úvodní studií přibližující historické pozadí vzniku básní, slavnou dobu vlády císařů z dynastie Komnenovců (11.-12. století), i dobový literární a obecně kulturní kontext.


... čertu ať táhne studium představuje první výbor z byzantské žebravé poezie u nás ... Sarkissian, Alena (ed.): Ať múzy promluví. Tři byzantská ... ... . Ačkoliv byl již od svého vzniku tento žánr na periferii evropského písemnictví, je přitažlivý nejen pro odborníky, ale i pro laické čtenáře. K čertu ať táhne studium. Výbor z byzantské žebravé poezie. 1. vyd. Červený Kostelec: Nakladatelství Pavel Mervart, 2011. 144 s. Byzantská knihovna, sv. 1. ISBN 978-80-87378-69-4. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Kniha K čertu ať táhne ... K čertu ať táhne studium. Výbor z byzantské žebravé poezie ... . 1. ISBN 978-80-87378-69-4. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Kniha K čertu ať táhne studium představuje první výbor z byzantské žebravé poezie u nás. Ačkoliv byl již od svého vzniku tento žánr na periferii evropského písemnictví, je přitažlivý nejen pro odborníky, ale i pro laické čtenáře. Názov: K čertu ať táhne studium.Výbor z byzantské žebravé poezie. Autor: Markéta ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY