Naše česká věc

Naše česká věc - Dagmar Hájková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Dagmar Hájková
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše česká věc.pdf


Chcete si knihu přečíst?Naše česká věc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dagmar Hájková. Číst Naše česká věc Online je nyní tak snadné!

POPIS


Za první světové války se stal běžnou součástí slovníku krajanských komunit pojem "naše česká věc". Zjednodušeně se tak nazýval program československého zahraničního odboje, jehož cílem byl rozpad Rakousko-Uherska a vznik nezávislého československého státu. "Boj za českou věc" se stal součástí diskursu českých krajanů o jejich vztahu k bývalé vlasti i o postavení v nové zemi a válečné konflagrace jim poskytla inspiratívní rámec pro řešení otázky vlastní identity.


...ská věc -- Češi v Americe za první světová války - Hájková, Dagmar ; Autorka se věnuje životu českých krajanů v předvečer 1 ... LSNS - Česká věc ... ... věc - ABZ slovník českých synonym ... ská věc -- Češi v Americe za první světová války - Hájková, Dagmar ; Autorka se věnuje životu českých krajanů v předvečer 1. světové války. Popisuje jejich vztah k nové i staré vlasti, k československé zahraniční akci a k jejímu programu vytvoření ... KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra! blog obyčejných lidí pro obyčejné lidi o politice, ekonomii, fotbálku a všem ostatním, čím žije současná Česká nebo Slovenská republika Naše Věc byla česká hip hopová kapela, aktivní od 1997 do 2006 Naše česká věc Autor: Hájková, Dagmar Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074220869 ISBN: 978-80-7422-086-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 162 stran, česky Rozměry: 12 × 19 c...SOUVISEJÍCÍ KNIHY