Ve jménu moudrosti

Ve jménu moudrosti - Michaela Šeferisová Loudová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michaela Šeferisová Loudová
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Ve jménu moudrosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ve jménu moudrosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Šeferisová Loudová. Číst Ve jménu moudrosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Barokní knihovny patří k nejkrásnějším a také nejzajímavějším interiérům, které se z období baroka zachovaly. Jejich umělecká výzdoba vyniká především nástěnnými malbami, jejichž ikonografie je mnohdy zcela jedinečná. Náměty fresek obvykle navrhovali představení klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl různě variován a v mnoha případech zahrnoval unikátní motivy, jejichž interpretace je dnes velmi obtížná. Porozumět těmto výjimečným malbám umožnuje studium dobové ikonologie a kulturního kontextu, v němž tyto malby vznikaly. Kniha je první monografií věnovanou umělecké výzdobě barokních klášterních knihoven v 18. století na Moravě.


...nu moudrosti Michaela Šeferisová Loudová ... Ve jménu moudrosti - luxor.cz ... . Zboží se již neprodává ... klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl různě variován a v mnoha případech zahrnoval unikátní motivy, jejichž interpretace je dnes ... Ve jménu moudrosti Autor: Šeferisová Loudová, Michaela Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074226632 ISBN: 978-80-7422-663-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 504 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Ve jménu moudrosti zpět na výb ... Ve jménu moudrosti - knihy.cz ... . vydání) Ve jménu moudrosti zpět na výběr knih. ... klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl různě variován a v mnoha případech zahrnoval unikátní mo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY