Rozprava o nenávisti

Rozprava o nenávisti - André Glucksmann | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
André Glucksmann
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozprava o nenávisti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozprava o nenávisti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor André Glucksmann. Číst Rozprava o nenávisti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pro francouzského filozofa A. Glucksmanna není fenomén nenávisti pouhou metaforou sociálního jednání. Nenávist nelze sociologicky či kulturně "odvysvětlit", protože je faktem psychologickým a antropologickým, základním atributem člověka, který lze kdykoli aktivovat. V knize Rozprava o nenávisti vysvětluje, že příčina nenávisti nespočívá v nenáviděném objektu, nýbrž v tom, kdo nenávidí. Glucksmann pojednává o nenávisti a nihilismu teroristů a rozebírá tři formy trvající nenávisti: antisemitismus, antiamerikanismus a nenávist k ženám, a sleduje, co mají tyto projevy společného.


... o nenávisti Autor: Glucksmann, André Nakladatel: Kalich EAN: 9788070171530 ISBN: 978-80-7017-153- Originál: Discours de la Haine Překlad: Beguivinová, Helena Popis: 1× kniha, brožovaná, 280 stran, česky Rozměry: 11,5 × 18 cm Rok vydání: 2011 V knize Rozprava o nenávisti vysvětluje, že příčina nenávisti nespočívá v nenáviděném objektu, nýbrž v tom, kdo nenávidí ... André Glucksmann - Wikipédia ... . Glucksmann pojednává o nenávisti a nihilismu teroristů a rozebírá tři formy trvající nenávisti: antisemitismus, antiamerikanismus a nenávist k ženám, a sleduje, co mají tyto projevy společného. V knize Rozprava o nenávisti vysvětluje, že příčina nenávisti nespočívá v nenáviděném objektu, nýbrž v tom, kdo nenávidí. Glucksmann pojednává o nenávisti a nihilismu teroristů a rozebírá tři formy trvající nenávisti: antisem ... Kniha: Rozprava o nenávisti - André Glucksmann | Knihy.ABZ.cz ... . V knize Rozprava o nenávisti vysvětluje, že příčina nenávisti nespočívá v nenáviděném objektu, nýbrž v tom, kdo nenávidí. Glucksmann pojednává o nenávisti a nihilismu teroristů a rozebírá tři formy trvající nenávisti: antisem...SOUVISEJÍCÍ KNIHY