Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky

Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky - Lucie Česálková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lucie Česálková,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Česálková,. Číst Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958–1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, kulturními, uměleckými, personálními, ideovými, politickými, technickými či technologickými proměnami, jež se různě a s odlišnou intenzitou projevovaly v jejích inscenacích. Jeho povaha je určována především mnoha ambivalencemi: Laterna magika je jak fragmentární, tak celistvá, rozptylující i imersivní, minulá i současná, reprodukovaná i živá, tradiční i progresivní, ideologická i k ideologii kritická, lidová i elitní, decentní i voyeurská. S každou inscenací a hlavně s každou novou fasetou, se otevírají další a další protimluvy, komplikace a paradoxy, které ukazují, že právě skrze Laternu magiku má smysl se dívat na kulturu socialistického i postsocialistického Československa posledních šedesáti let.


...věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958-1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha ... Diktátor času | ARTIKL ... ... Podtitul: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958-1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, ... Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. ... Diktátor času Autor: Česálková, Lucie a Svatoňová, Kateřina Nakladatel: Národní filmový archiv EAN: ... Česálková, Lucie; Svatoňová, Kateřina: Diktátor času ... ... ... Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. ... Diktátor času Autor: Česálková, Lucie a Svatoňová, Kateřina Nakladatel: Národní filmový archiv EAN: 9788070041925 ISBN: 978-80-7004-192-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 412 stran, česky Rozměry: 23 × 30,6 cm ... Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Tato výpravná publikace se věnuje působení Laterny magiky, zejména v období mezi lety 1958 a 1992. Kn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY