Barokní taneční formy + DVD

Barokní taneční formy + DVD - Helena Kazárová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Helena Kazárová
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Barokní taneční formy + DVD.pdf


Chcete si knihu přečíst?Barokní taneční formy + DVD ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Kazárová. Číst Barokní taneční formy + DVD Online je nyní tak snadné!

POPIS


Barokní taneční formy představují zajímavé téma z pohledu teorie i praxe provozování hudby a tance 17. a 18. století. V první části autorka osvětluje současný stav vědomostí o tzv. la belle danse (též la danse noble), tj. tanečním stylu, který byl vyvinut tanečními mistry francouzského krále Ludvíka XIV. v Královské akademii tance. Druhá část zkoumá postupně patnáct nejvýraznějších tanečních forem od allemandy po sarabandu. Každá z forem je popsána v samostatné kapitole co do stručné historie vývoje, hudebních charakteristik, tempa a příslušných afektů. U každého tanečního typu je analýza vybrané konkrétní choreografie dochované v grafickém zápisu Beauchamp-Feuilletovou notací podle metody popsané v prvním díle. Kromě obvyklých příloh knihu uzavírá přehled všech zatím objevených tanců jednoho typu s příslušným označením podle katalogů F. Lancelotové a M. E. Littleové a C. Marshové, což je metoda užívaná u hudebních skladeb, kterou jmenované badatelky úspěšně aplikovaly na choreografické prameny v Beauchamp-Feuilletově notaci. Nově je přílohou publikace DVD.


...í taneční formy + DVD - Helena Kazárová ... DVD - Video - dokumenty | knizniklub.cz ... . Barokní taneční formy představují zajímavé téma z pohledu teorie i praxe provozování hudby a tance 17. a 18. století. V první části autorka osvětluje současný stav vědomostí o tzv. la belle danse (též... Barokní taneční formy představují zajímavé téma z pohledu teorie i praxe provozování hudby a tance 17. a 18. století. V první části autorka osvětluje současný stav vědomostí o tzv. la belle danse (též la danse noble), tj. ... Helena Kazárová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . la belle danse (též la danse noble), tj. tanečním stylu, který byl vyvinut tanečními mistry francouzského krále Ludvíka XIV. v Královské akademii tance. Barokní taneční formy + DVD - Helena Kazárová Barokní taneční formy představují zajímavé téma z pohledu teorie i praxe pro...SOUVISEJÍCÍ KNIHY