Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby

Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby - Věra Kuchařová, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Věra Kuchařová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Kuchařová,. Číst Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha přináší analytický pohled na české rodiny a jejich proměny od počátku tisíciletí. Sleduje každodenní život rodin, jejich potřeby, problémy a faktory, které mohou fungování a soudržnost rodin ohrožovat. Autorky věnují pozornost rovněž vztahům v rodině a plnění jejích výchovných funkcí v době proměnlivých společenských a ekonomických podmínek, jakož i formám společenské podpory rodin v různých oblastech života. Publikace vychází z výsledků výzkumů a analýz dostupných statistických dat. Opírá se také o poznatky autorek získané na základě spolupráce s různými subjekty zabývajícími se v praxi podporou rodin. Kniha je určena odborné veřejnosti, představitelům státní správy a samosprávy nebo profesionálům v oblasti služeb pro rodiny. Může být i významným zdrojem informací pro studenty společenskovědních oborů. Zajímavé souhrnné informace o životě rodin v ní nalezne i širší veřejnost. – Jaké jsou dnešní české rodiny? Co mají společného a v čem se liší? – Jak se demografické trendy promítají do proměn rodin? – Jakým rizikům čelí dnešní rodiny? Chybí jim peníze, čas, společenská podpora, nebo něco jiného? – Chtějí mladí lidé zakládat rodiny, mít více dětí? Chtějí žít v manželství, nebo raději volí jiné formy soužití? – Mohou všechny rodiny dopřát dětem vše, co potřebují? – Jaké bydlení je pro rodiny dostupné? – Je institucionální péče a výchova dětí zajištěna ke spokojenosti rodin? – Jakou pomoc potřebují ohrožené děti? – Umíme se v rodině postarat o své stárnoucí blízké? – Jak (dobře) reflektuje rodinná politika potřeby rodin?


... rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Věra Kuchařová, kol ... Česká rodina na počátku 21. století — Academia ... . Nakladatel: SLON 2019 Životní podmínky, vztahy a potřeby. KUCHAŘOVÁ Věra. Info: Slon, 2019 (1.) - brož., 300 str. ... Sleduje každodenní život rodin, jejich potřeby, problémy a faktory, které mohou fungování a soudržnost rodin ohrožovat. ... Recenze produktu Česká rodina na počátku 21. století. Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Česká rodina na počátku 21. stolet ... Česká rodina na počátku 21. století - Životní podmínky ... ... . století. Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Kniha přináší analytický pohled na české rodiny a jejich proměny od počátku tisíciletí. Sleduje každodenní život rodin, jejich potřeby, problémy a faktory, které mohou fungování a soudržnost rodin ohrožovat. Česká rodina na počátku 21....SOUVISEJÍCÍ KNIHY