Přátelská sněhová vločka

Přátelská sněhová vločka - M. Scott Peck | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
M. Scott Peck
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Přátelská sněhová vločka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Přátelská sněhová vločka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor M. Scott Peck. Číst Přátelská sněhová vločka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dívce Janě je asi deset let. Právě začíná zima a s ní přichází i sníh. Když Janě přistane na nose jedna jediná sněhová vločka, začíná přemýšlet o tom, co za vločku to je: jestli je hodná, jak je stará, jestli ji má vločka, jak se jmenuje (určitě František!), jaký má vztah s jinými sněhovými vločkami (vločky se přece rády lepí na sebe a vytvářejí závěje…), kolik miliard vloček Bůh zvládne nasněžit, proč každá vločka vypadá, jako by se skládala z ještě menších vloček, kam vločky odcházejí (až se zase oteplí, je čas říci Františkovi „sbohem“ – nebo snad „na shledanou“). Jana hledá odpovědi na své otázky a racionální vysvětlení jejího staršího bratra ji neuspokojují. Uvažování nad koloběhem vloček, závějemi sněhu a „putováním“ vody po Zemi vedou Janu k myšlenkám o Bohu, ke kterému si i díky příhodě s neobyčejnou sněhovou vločkou vytváří nový, osobní vztah. Novela se dotýká složitých otázek, přesto především díky velmi dobrým dialogům působí svěže a lehce. M. Scott Peck (1936–2005) byl americkým psychoterautem, jehož esejistické knihy se staly klasikou duchovní a populárně psychologické literatury v tom nejlepším slova smyslu. V Portálu vyšel Peckův román Postel u okna.


... knihy - a Přátelská sněhová vločka není výjimkou - mají zcela zřetelnou výchovnou ambici, proto je ovšem trochu složitější odhadnout, kdo je přesně cílový čtenář ... Přátelská sněhová vločka | Rodina a škola ... . Jestli rodiče, kteří na duchovno při výchově tak docela neresignovali, ale odmítají explicitně katolické pojetí, a nebo zvláště ... Přátelská sněhová vločka Obyčejný příběh o neobyčejných věcech . M. Scott Peck; M. Scott Peck . 4,9 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Ezoterika a duchovno Motivačná literatúra Detektívky Novely, poviedky, antológie Spoločenské vedy ... Přátelská sněhová vločka - Knihkupectví Luxor ... . M. Scott Peck; M. Scott Peck . 4,9 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Ezoterika a duchovno Motivačná literatúra Detektívky Novely, poviedky, antológie Spoločenské vedy. Všetky knihy autora . Portál, 2011. 54 minút čítania ... Přátelská sněhová vločka. ... Když Janě přistane na nose jedna jediná sněhová vločka, začíná přemýšlet o ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY