Zrak mysli

Zrak mysli - Oliver Sacks | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrak mysli.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zrak mysli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Zrak mysli Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dočteme se o jedincích, kteří mají dokonalý zrak, ale nepoznají své vlastní děti, o nevidomých, kteří se stávají hypervizuálními nebo kteří se orientují pomocí „zraku jazyka“ – ti všichni autorovi dávají podněty k zásadním otázkám, které míří ke kořenům některých velmi zvláštních paradoxů: Jak vlastně vidíme? Jak myslíme? Jak důležitá je vnitřní představivost? Jak to, že ačkoli psaní je staré pouze pět tisíc let, lidé se vyznačují univerzální, zdánlivě vrozenou schopností číst? Případové studie, podané typickým literárním a empatickým stylem, vypráví o lidech, kteří se byli nuceni po ztrátě údajně nezbytných smyslů, jako je řeč či zrak nebo schopnost rozeznávat tváře, čtení či vnímání trojrozměrného prostoru, adaptovat na radikálně nový způsob komunikace. Setkáváme se tak s koncertní pianistkou Lilian, jejíž potíže začínají ztrátou schopnosti číst noty, až je pro ni nakonec nemožné rozeznat každo­denní předměty; s neurobioložkou Sue, která nikdy neviděla svět trojrozměrně a stereoskopické vidění získala až ve svých padesáti letech; s Pat, která se po dlouhých letech izolace stane vyhledávaným společenským člověkem, přestože trpí afázií a není schopna vyjádřit se celou větou, či s Howardem, úspěšným spisovatelem, před nímž leží nutnost nalézt způsob, jak nadále vykonávat svou profesi i poté, co mu mrtvice zničí schopnost číst.


...ny informace o produktu Kniha Zrak mysli, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Zrak mysli ... Zrak mysli | KNIHCENTRUM.cz ... . Zrak mysli od 190 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. TEST ZRAKU- JAK DOBRÝ JE TVŮJ ZRAK? - Duration: 4:09. TomFishCZ 648,166 views. 4:09. 10 Psychologických triků které OPRAVDU FUNGUJÍ (Jak okamžitě poznat co si ostatní myslí?) Zrak mysli. z angličtiny přeložil Václav Petr. Cena s DPH: ... Dočteme se o jedincích, kteří mají dokonalý zrak, ale ... Zrak mysli Oliver Sacks | Knihkupectví Daniela ... . z angličtiny přeložil Václav Petr. Cena s DPH: ... Dočteme se o jedincích, kteří mají dokonalý zrak, ale nepoznají své vlastní děti, o nevidomých, kteří se stávají hypervizuálními nebo kteří se orientují pomocí „zraku jazyka" - ti všichni autorovi dávají podněty k zásadn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY