Mourkova cesta

Mourkova cesta - Ilja Bojašov | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ilja Bojašov
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mourkova cesta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mourkova cesta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ilja Bojašov. Číst Mourkova cesta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Během občanské války v Bosně a Hercegovině utíká kocour Mourek z vybombardované vesnice Mesič za svou uprchlou rodinou. Mourek má jediný cíl, získat zpátky, co mu právem patří: misku, místo na dece u křesla a své dvounohé sluhy. Není však jediný, kdo je právě na cestě. Všichni kolem něj jsou v pohybu, jdou, jedou, letí, šplhají nebo padají - Židé prchající ze Sarajeva do zaslíbených Spojených států, arabský šejk odhodlaný bez mezipřistání obletět zemi ve svém soukromém letadle, srbský šofér převážející mrtvoly i lidi a hledající svůj opravdový dům, Francouzka veslující přes Atlantický oceán, rakouský vozíčkář toužící zdolat alpskou horu, Číňan přecházející bez povolení po laně nad Žlutou řekou, bílý vorvaň rozrážející vlny všech světových oceánů, lososi umíněně se vracející do řek svého zrození, langusty běžící jednou za rok po dně mořského oceánu do hlubin, pes-filozof putující v mysli nekonečným spletencem všech možných tras... Má jejich cesta cíl, nebo je cílem samotná cesta? Najde kdy cestovatel někde útočiště, nebo je věčné vandrování údělem všeho živého? Myriády postav v knize hledají své tao, svou pravou cestu, která není vyznačena na mapě, kterou nelze najít, když kráčíte ve šlépějích druhých, protože je pro každé stvoření jedinečná.Ilja Vladimirovič Bojašov (narozen 1961) vystudoval historii na Leningradské pedagogické škole A. I. Gercena. Učí dějepis na Nachimovském vojenském námořním učilišti v Petrohradě a zároveň pracuje jako redaktor nakladatelství "Amfora". První soubor povídek Hraj svou melodii vydal v roce 1989. Autor řady knih, mimo jiné Blázen a jeho synové, Armáda, Tankista, aneb bílý tygr, byl literárními vavříny ověnčen v roce 2006, kdy získal cenu za románové podobenství Mourkovo putování, příběh o cestě bosenského kocoura Mourka hledajícího svou rodinu prchající před válkou.


...j vkus je Mourkova cesta holt příliš někde jinde, obnažujíc myšlenky na úkor děje, který následně skáče od jednoho bodu do druhého, aniž by to mělo z mého pohledu jiný výsledek, než autorskou literární exhibici ... Blažena Holišová | ČSFD.cz ... . Jana_Z. 08.07.2014. Mourkova cesta Ilja Bojašov. Během občanské války v Bosně a Hercegovině utíká kocour Mourek z vybombardované vesnice Mesič za svou uprchlou rodinou. Mourek má jediný cíl, získat zpátky, co mu právem patří: misku, místo na dece u křesla a své dvounohé sluhy. Není však jediný, kdo je právě na cestě. Mourkova cesta od Ilja Bojašov v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dod ... Mourkova cesta - Ilja Bojašov — Kniha.cz ... . Mourek má jediný cíl, získat zpátky, co mu právem patří: misku, místo na dece u křesla a své dvounohé sluhy. Není však jediný, kdo je právě na cestě. Mourkova cesta od Ilja Bojašov v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDA...SOUVISEJÍCÍ KNIHY