Jižní Čechy: Kraj – lidé – tradice

Jižní Čechy: Kraj – lidé – tradice - Jiřina Langhammerová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiřina Langhammerová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jižní Čechy: Kraj – lidé – tradice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jižní Čechy: Kraj – lidé – tradice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiřina Langhammerová. Číst Jižní Čechy: Kraj – lidé – tradice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pojem jižní Čechy vyvolává snad v každém z obyvatel českých zemí představu jedinečnosti, originality a mimořádné přitažlivosti. Kniha se zaměřuje právě na ty jevy, které tuto část naší země odlišují a dávají jí její zvláštní kouzlo. Území svým způsobem uzavřené, historicky formované přítomností významných klášterů i působením šlechtických rodů, zejména Rožmberků a Schwarzenberků, vytvořilo specifické podmínky pro vývoj života obyvatel. Kopce Šumavy pokryté lesy, lesknoucí se hladiny rybníků, úrodné pánve, přívětivé pahorkatiny se ve zdejší společnosti odrazily ve zdrojích obživy, dovednostech, umění, zábavě i tradicích se zřetelnými vklady minulosti, ale i mnohde dodnes živých a udržovaných.


...Langhamerová se v knize Jižní Čechy (s podtitulem "kraj - lidé - tradice") rozhlédla po současných zvyklostech, často udržovaných už jen uměle ... Kudy z nudy - Jižní Čechy ... . Naznačuje, jak současný venkov je řekněme vyprázdněný, často vyvrácený z kořenů, které jej pojily s mnohdy dávnověkou minulostí. Výlety v regionu Jižní Čechy Za masopustním veselím a růžičkovou koledou Tradice masopustu, mající předkřesťanské kořeny, bývala běžná ve městech i obcích, dnes však v plné kráse přežívá jen na několika místech v republice. Jižní Čechy kraj-lidé-tradice zpět na výběr knih. U této knihy je ukázka k dispozici. Rozklikněte obrázek pro zobrazení. Jiřina Langhammerov ... Kraj Jihočeský ... . Jižní Čechy kraj-lidé-tradice zpět na výběr knih. U této knihy je ukázka k dispozici. Rozklikněte obrázek pro zobrazení. Jiřina Langhammerová. Pojem jižní Čechy vyvolává snad v každém z obyvatel českých zemí představu jedinečnosti, originali...SOUVISEJÍCÍ KNIHY