Od stromu k labyrintu: Historické studie o znaku a interpretace

Od stromu k labyrintu: Historické studie o znaku a interpretace - Umberto Eco | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Umberto Eco
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Od stromu k labyrintu: Historické studie o znaku a interpretace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Od stromu k labyrintu: Historické studie o znaku a interpretace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Umberto Eco. Číst Od stromu k labyrintu: Historické studie o znaku a interpretace Online je nyní tak snadné!

POPIS


V této knize předkládá Umberto Eco své studie o historii znakových teorií. Popisuje dva modely encyklopedického poznání, z nichž jeden vychází z ideje stromu (systematického větvení pojmů) a druhý z ideje labyrintu. V dalších kapitolách pak hledá sémiotickou reflexi ve filozofických systémech od Platóna a Aristotela přes Tomáše Akvinského či Viléma Ockhama ke Kantovi, ale nemenší pozornost věnuje rétorickým spisům (například barokním výkladům o metafoře) či kabalisticky založenému učení o „kombinatorickém umění“ (Raymondovi Lullovi a Picovidella Mirandola). Tato materiálově mimořádně bohatá kniha shrnuje Ecovy různorodé výzkumy z posledních desetiletí, autor jí však dokázal vtisknoutpřehlednou monografickou podobu.


...U K LABYRINTU (ZO) 1.1. Slovník a encyklopedie 1 ... Metafora | Knihy.ABZ.cz ... .2. Slovník ... MEZE INTERPRETACE (PŠ) LITERATURA EDIČNÍ POZNÁMKA JMENNÝ REJSTŘÍK 569 570 573 577 ... Title: Od stromu k labyrintu. Historické studie o znaku a interpretace Subject: 323505863 Created Date: 2/14/2012 10:23:16 AM ... Od stromu k labyrintu: Historické studie o znaku a interpretace. ... Od stromu k labyrintu Historické studie o znaku a interpretace. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata .. ... Od stromu k labyrintu - Eco Umberto - Knihkupectví Ládví ... . Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata ... Od stromu k labyrintu Autor: Eco, Umberto Nakladatel: Argo EAN: 9788025703052 ISBN: 978-80-257-0305-2 Kniha: Od stromu k labyrintu -- Historické studie o znaku a interpretace - Umberto Eco. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... Ke knize "Od stromu k labyrintu -- Historické studie o znaku a interpretace" doporučujeme tak...SOUVISEJÍCÍ KNIHY