Dříve projevená přání pacientů: Výhody a rizika

Dříve projevená přání pacientů: Výhody a rizika - Jaromír Matějek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jaromír Matějek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dříve projevená přání pacientů: Výhody a rizika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dříve projevená přání pacientů: Výhody a rizika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaromír Matějek. Číst Dříve projevená přání pacientů: Výhody a rizika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pro termín „dříve projevené přání“ neexistuje v současnosti stručná, vyčerpávající a hlavně konsensuálně přijatá definice. Obvykle se uvádí, že jde o prohlášení pacienta, v němž stanovuje podmínky pro péči o svou osobu v době, kdy se k ní sám nebude moci zodpovědně vyjádřit. V České republice se teprve očekává zákonná úprava, která bude eticko-právní institut „dříve projeveného přání pacientů“ upravovat. Monografie analyzuje některé problémy spojené s tímto nástrojem, ukazuje na jeho přínos a limity a rovněž navrhuje řešení, jak omezit vznikající rizika. Je adresována především lékařům, právníkům a psychologům - ti všichni se mohou dostat do situace, že budou rozhodovat o pacientech, kteří již nejsou sami schopni se k lékařské péči vyjádřit.


...ín „dříve projevené přání" neexistuje v současnosti stručná, vyčerpávající a hlavně konsensuálně přijatá definice ... Psychologie a Psychiatrie - Dříve projevená přání pacientů ... ... . Obvykle se uvádí, že jde o prohlášení pacienta, v němž stanovuje podmínky pro péči o svou osobu v době, kdy se k ní sám nebude moci zodpovědně vyjádřit. Dříve projevená přání pacientů Výhody a rizika Vydavatel Galén ISBN 9788072628506 Počet stran 189 Formát 125x190 mm, brožované, černobíle Dříve vyslovené přání je medicínsko-právní a etický institut, který umožňuje člověku předem vyjádřit svou vůli pro případ, že by se v budoucnu dostal do zdravotního stavu, ve kterém by nemohl vyjádřit svůj souhlas nebo naopak nesouhlas s poskytnutím zdravotních služeb. Vedle negativního reversu se jedná o další nástroj, který v medicínském právu ... Dříve projevená přání pacientů: V ... Dříve projevená přání pacientů - Jaromír Matějek ... ... . Vedle negativního reversu se jedná o další nástroj, který v medicínském právu ... Dříve projevená přání pacientů: Výhod...SOUVISEJÍCÍ KNIHY