Bitva cizinecké legie: Dien Bien Phu

Bitva cizinecké legie: Dien Bien Phu - Michal Odstrčil | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Odstrčil
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Bitva cizinecké legie: Dien Bien Phu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bitva cizinecké legie: Dien Bien Phu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Odstrčil. Číst Bitva cizinecké legie: Dien Bien Phu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha popisuje hrdinné francouzské obránce, především ale příslušníky Francouzské cizinecké legie, v nejhorší bitvě novodobých dějin kdesi uprostřed indočínské džungle: Dien Bien Phu. Všichni vojáci, kteří tato nesmyslná jatka přežili, byli samozřejmě zranění, vyčerpaní únavou a nemocemi jako byly malárie, ameboidní úplavice a různé žloutenky a přesto museli v tomto stavu čelit dalším nástrahám. Byly to pochody do zajateckých táborů horským terénem a uprostřed monzunových dešťů, z nichž nejdelší měřil asi 900km. Během vyčerpávajících pochodů dostávali zajatci od Dien Bien Phu jen malou hrst rýže denně a každých deset dnů jako příděl deset arašídů. Na strastiplné "cestě smrti" zemřelo na následky zranění, úplného vyčerpání, hladu a vražedného klimatu více vojáků jako v samotné bitvě. Pokud legionáři přežili i tento "pochod smrti", čekal je život v zajateckých táborech, kde se často stávali oběťmi sadistických dozorců, kteří zajatce mučili, bili a nechali hladovět jen pro své potěšení, a to vše vlastně jenom proto, že tito lidé provedli ten nejodpornější zločin: prohráli válku. Tato kniha je otřesným svědectvím mužů, kteří peklo vindočínské džungli přežili a jejím cílem je připomenout si znovu hrdinné muže, aby nebyli nikdy zapomenuti, protože pokud zapomeneme na to , co se v minulosti stalo, tak se historie bude vždy opakovat. Po člověku by mělo v životě zbýt totiž něco víc než jen náhrobní kámen.


...Dien Bien Phu (čti bitva u Dien Bien Fu, francouzsky bataille de Diên Biên Phu, vietnamsky chiến dịch Điện Biên Phủ) byla bitva mezi francouzskými koloniálními vojsky v Indočíně na jedné straně a silami komunistického Việtminhu, podporovaných Sovětským svazem a komunistickou Čínou na straně druhé ... Kniha: Slzavé údolí Francie -- Dien Bien Phu | Knihy.ABZ.cz ... . Bitva skončila velkým triumfem pro Vietnamce, kteří si ... Tato kniha popisuje hrdinné francouzské obránce, především ale příslušníky Francouzské cizinecké legie, v nejhorší bitvě novodobých dějin kdesi uprostřed indočínské džungle: Dien Bien Phu. -Režisér snímky Pierre Schoendoerffer sa účastnil bitky u Dien Bien Phu ako vojnový spravodajca. (Jello Biafra) -Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Vietname, vrátane metropoly Hanoj. -Bitva o Diên Biên Phu začala 20. listopadu 1953 a skončila v květnu 1954. ... Bitva u Dien Bien Phu (díl 02.) - Valka.cz ... . -Režisér snímky Pierre Schoendoerffer sa účastnil bitky u Dien Bien Phu ako vojnový spravodajca. (Jello Biafra) -Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Vietname, vrátane metropoly Hanoj. -Bitva o Diên Biên Phu začala 20. listopadu 1953 a skončila v květnu 1954....SOUVISEJÍCÍ KNIHY