Securitas Imperii 20 (1/2012)

Securitas Imperii 20 (1/2012) - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Securitas Imperii 20 (1/2012).pdf


Chcete si knihu přečíst?Securitas Imperii 20 (1/2012) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Securitas Imperii 20 (1/2012) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvacáté číslo časopisu Securitas Imperii je zaměřeno na legendární polské nezávislé odborové hnutí Solidarita, ale přináší i další sondy do polských soudobých dějin. Úvodní studie politologa Josefa Mlejnka představuje Solidaritu a její ideové zázemí v kontextu protikomunistické rezistence a teoretických úvah o možnostech liberalizace komunistického režimu. Následující texty se zabývají obdobím (od srpna 1980 do prosince 1981) existence Solidarity jako legální masové organizace nepodléhající komunistickému direktivnímu centralismu. Łukasz Kamiński dokládá nesmlouvavý postoj členů sovětského politbyra vůči Solidaritě, ale zároveň jejich překvapivě rozhodné odmítnutí vojenského zásahu. Tomáš Vilímek a Petr Blažek popisují situaci v sousedních, komunisty ovládaných státech – tedy v NDR a v ČSSR. Tomáš Zahradníček doplňuje dobový exkurz Petra Blažka do Československa analýzou zpravodajství reprezentativního komunistického deníku. Grzegorz Majchrzak mapuje intenzivní působení polské tajné policie, která vedla proti legální Solidaritě intenzivní boj. V poslední studii dokumentuje Slawomir Cenckiewicz spolupráci, respektive registraci (od prosince 1970 do dubna 1976) jako tajného agenta, dělníka Lecha Wałęsy. Číslo dále obsahuje recenze, anotace a zprávy.


...té čtvrté číslo časopisu Securitas Imperii opět nabízí široký výběr historických témat ... About the project | iBadatelna.cz ... . Do pohnutých let 1938 a 1939 zavádí čtenáře studie o Ulrichu Ferdinandu Kinském a jeho roli v Runcimanově mise (Šlechtic, letec, automobilový závodník a sportsman ve 20. století)… Securitas Imperii 33 (2/2018) Securitas Imperii 20 (01/2012) Dvacáté číslo časopisu Securitas Imperii je zaměřeno na legendární polské nezávislé odborové hnutí Solidarita, ale přináší i další sondy do polských soudobých dějin. Úvodní studie politologa Josefa Mlejnka představuje Solidaritu a její ideové zázemí v kontext ... 2012 - Securitas ... . Úvodní studie politologa Josefa Mlejnka představuje Solidaritu a její ideové zázemí v kontextu protikomunistické rezistence a teoretických úvah o možnostech ... Securitas Imperii 20 (1/2012) Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režim ů ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY