Piliers / Pilíře

Piliers / Pilíře - Alena Meas | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Alena Meas
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Piliers / Pilíře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Piliers / Pilíře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Meas. Číst Piliers / Pilíře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvojjazyčný debut Aleny Meas, české autorky píšící francouzsky, představuje most mezi současným českým a francouzským básnictvím. Je postaven zejména na protikladu motivu stavby a motivu fragmentu. Stavbu kromě názvu symbolizují i jednotlivé oddíly, které po vzoru antických chrámů vedou ke konečné harmonii. Stavba je zde však míněna více jako proces, proto se zde setkáváme s fragmenty a základními živly (zejména moře a voda), tj. se střípky lidské existence, z nichž občas vyšlehne závratnost okamžiku. Ve sbírce tudíž nacházíme mnoho forem od klasické básně přes básně v próze až ke složitě komponovaným básnickým cyklům. Další napětí vychází z autorčiny abstrahující poetiky, která se opírá o konkrétní chvíli, místo (pařížské uličky a kanály, Atlantický oceán), inspiraci slavnými malířskými díly a především o konkrétní lidské osudy.


...s of Creation is a photograph taken by the Hubble Space Telescope of elephant trunks of interstellar gas and dust in the Eagle Nebula, specifically the Serpens constellation, some 6,500-7,000 light years from Earth ... Pillars of Eternity on Steam ... . They are so named because the gas and dust are in the process of creating new stars, while also being eroded by the light from nearby stars that have recently formed. Kniha: Piliers / Pilíře - Alena Meas. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší info ... pilier - Wiktionary ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Mariánské, trojiční a další světecké sloupy a pilíře v Pardubickém kraji autor: Nejedlý Vratislav, Zahradník P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY