Světová republika literatury

Světová republika literatury - Pascale Casanova | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Pascale Casanova
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Světová republika literatury.pdf


Chcete si knihu přečíst?Světová republika literatury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pascale Casanova. Číst Světová republika literatury Online je nyní tak snadné!





POPIS


Kniha, jež byla přeložena do více než dvanácti jazyků, je originální analýzou jak porozumět vzniku, šíření a celosvětovému hodnocení literatury. V první části autorka, francouzská literární kritička a socioložka, popisuje vznik mezinárodního literárního prostoru, přičemž jeho kořeny nalézá již v polovině 16. století, kdy se v boji proti nadvládě latiny začal utvářet francouzský "literární kapitál", a to především překládáním a napodobováním klasických starořeckých a římských vzorů. V prostředí literární konkurence posléze vznikly další národní literární identity a důsledkem jejich soupeření se vytvořil nadnárodní literární prostor. V druhé části své knihy nazvané "Literární revolty a revoluce" pak ukazuje, jakými prostředky se spisovatelé z literární "periferie" snaží proniknout do centra, a dokazuje, že mezinárodního přijetí a uznání dosahují cestou literárních inovací.


...á republika literatury Casanova Pascale Karolinum 2012 ... Charles Ferdinand Ramuz citáty | Citáty slavných osobností ... . ... šíření a celosvětovému hodnocení literatury. V první části autorka, francouzská literární kritička a socioložka, popisuje vznik mezinárodního literárního prostoru, přičemž jeho kořeny nalézá již v polovině 16. století, kdy se v boji proti nadvládě ... Knihu Světová republika literatury je každopádně nutné číst s vědomím toho, že ji psala žena, která je - jak sama uznává - „čistým produktem struktury, kterou popisovala". Modely, které postihuje, jsou ale víceméně univer ... Světová republika literatury - Pascale Casanova, brožovaná ... ... . Modely, které postihuje, jsou ale víceméně univerzálně platné. Po roce 1945 (částečně již před ním) se hlavní tématem literatury stala druhá světová válka a její důsledky. Tím se do popředí mnoha národních literatur dostala protiválečná témata. Velká část auto...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY