Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda

Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda - Bruce Duffy | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Bruce Duffy
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bruce Duffy. Číst Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dynamický portrét fascinujícího života Arthura Rimbauda, jednoho z nejzáhadnějších umělců historie.Životopisný román je další knihou světově proslulého autora Bruce Duffyho, který si získal uznání již svou prvotinou Svět, jak jsem ho viděl, věnovanou životu významného filozofa dvacátého století Ludwiga Wittgensteina. Tentokrát se Duffy zaměřil na neméně známého francouzské básníka Arthura Rimbauda, jenž svou tvorbou dodnes fascinuje celý literární svět a svým rebelským životem plným nečekaných zvratů oslovuje laickou veřejnost, která má jinak k poezii prokletých básníků jen vlažný vztah.Duffy čtenáře v předmluvě upozorňuje, že ačkoli se snažil co nejvěrněji popsat Rimbaudovu povahu, uměleckou dráhu a jednotlivé etapy jeho tvůrčího i osobního života, měli by mít neustále na paměti, že jde o fiktivní příběh, který se nesoustředí na fakta a přísné řazení jednotlivých událostí, nýbrž soustavně ohýbá známé informace, stejně jako se ohýbá světlo v hranolu, čímž odhaluje své skryté barvy. A přesně tak jeho román vyznívá. Je současně velkolepou dobovou freskou i detailním průnikem do osobnosti jednoho z nejzajímavějších a nejzáhadnějších umělců historie, zázračného dítěte, které stejně rychle zazářilo a oslnilo pařížské literáty, jako se vzdalo další tvorby a uchýlilo se do střízlivého světa obchodu. Duffy kreslí skvělé postavy, historické – například Rimbaudovu matku, jejíž portrét patří v románu k těm nejplastičtějším – i fiktivní, třeba paní MacDonaldovou, Angličanku, která Rimbauda doprovází na závěrečné cestě do nemocnice v Marseille. Duffy nevynechává žádnou ze známých událostí, přibližuje Rimbaudovo osudové setkání s Verlainem, stejně jako jejich krátký společný život, jenž se stal skandálem desetiletí a v jehož průběhu Rimbaud stačil rozvrátit přítelovo manželství.Píše o jejich rozchodu a dalších létech Rimbaudova života „bez poezie“ strávených v Etiopské poušti, kde se věnoval obchodu. Současně se ale snaží proniknout pod povrch, pokouší se zodpovědět otázky, na které historické bádání nemá spolehlivé odpovědi. Vyniká přímočarostí a odvahou a při tom ani na chvíli nenudí.Velkou předností knihy Neštěstí bývalo mým bohem je její košatý a současně úsporný styl stejně jako Duffyho plnokrevný a bohatý, neokázale obrazný jazyk, kterým se bravurně pouští do velkých historických pláten i detailně propracovaných miniatur. Uchvacuje lehkostí a bezprostředností a – možná trochu překvapivě – humorem.Neštěstí bývalo mým bohem nadchne nejen milovníky poezie a znalce Rimbaudova života, ale také všechny, kdo hledají inteligentní přemýšlivou knihu, které nechybí psychologická hloubka ani napětí.


...stí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda ... Katalog knih Nakladatelství JOTA by ... - Issuu ... . Bruce Duffy ... Neštěstí bývalo mým bohem Autor: Duffy, Bruce Nakladatel: Jota EAN: 9788074620409 ISBN: 978-80-7462-040-9 Originál: Disaster Was My God Popis: 1× kniha, vázaná, 442 stran, česky Koupit Koupit eknihu. Román o prokletém životě Arthura Rimbauda Životopisný román Neštěstí bývalo mým bohem je další knihou světově proslulého autora Bruce Duffyho, který si získal uznání již svou prvotinou Svět, jak jsem ho viděl, věnovanou životu významného filozofa dvacátého století Ludwiga Wittgensteina. Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura ... Antikvariát Fryč - antikvariat-fryc.cz ... . Neštěstí bývalo mým bohem: Román o prokletém životě Arthura Rimbauda Bruce Duffy Nakladatel: Jota 2012 Dynamický portrét fascinujícího života Arth...SOUVISEJÍCÍ KNIHY