Pátá loď

Pátá loď - Monika Kompaníková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Monika Kompaníková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pátá loď.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pátá loď ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Monika Kompaníková. Číst Pátá loď Online je nyní tak snadné!

POPIS


Křehká výpověď o světě dospělých viděném očima dětí, stejnou měrou však i drsný obraz nazírání dospělých na dětský svět. Citlivě (v ich-formě) napsaná kniha o životě dívky na pomezí dětství a dospívání. Svou matku smí oslovovat jen křestním jménem, aby jí nepřipomínala předčasné mateřství. Žije na ulici a v bytě plném podezřelých návštěv a večírků, kde své místo nemá ani ve vlastní posteli. Hledá lásku mezi Luciiným (matčiným) nezájmem, závislostí a depresemi a nezdá se jí zvláštní, když se nešťastnou náhodou sama na krátkou chvíli stane matkou dvěma kojencům. Dojemný a do masa se zařezávající text mrazí přirozeností, s jakou Jarka svůj příběh vypráví. Příběh provázený nevykalkulovanou, čistou potřebou přilnout k druhému. Aby se člověk nestal jediným plavcem mezi loděmi, ke kterým se nechce nebo nemůže přiblížit. Čekaní na tu svoji, pro naši hrdinku pátou loď může být dlouhé. Do té doby se snažíme především udržet nad vodou.


...loď je příběhem dětského dobrodružství, svět dospělých viděný dětským pohledem, tedy i s tím, co dospělí nevidí ... Pátá loď (2016) | DOKINA.CZ ... . Film vypráví příběh dětí, které se bezpečněji než doma cítí na ulici, kde hledají záchranné čluny mezi pohádkou a drsnou realitou. V kinech od 6. dubna 2017 I dětská hra se může stát něčím, co navždy změní život. Film režisérky Ivety Grófové vypráví příběh netradiční dětské rodiny inspir... Pátá loď je příběhem dětského dobrodružství, svět dospělých viděný dětským pohledem, tedy i s tím, co dospě ... Film Piata loď - Little harbour | Nový slovenský film ... ... ... Pátá loď je příběhem dětského dobrodružství, svět dospělých viděný dětským pohledem, tedy i s tím, co dospělí nevidí. Film vypráví příběh dětí, které se bezpečněji než doma cítí na ulici, kde hledají záchranné čluny mezi pohádkou a drsnou reali...SOUVISEJÍCÍ KNIHY