Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie

Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie - Eduard Neupauer | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Eduard Neupauer
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eduard Neupauer. Číst Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkládané studie se věnují problematice přístupů k otázce autonomie byzantské filosofie, konkrétněji metodologickým potížím s uchopením tohoto rozlehlého tématu. Studie jsou určeny v prvé řadě posluchačům Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. S přihlédnutím k této skutečnosti si studie pojednávající o byzantské filosofii zdaleka nenárokují právo na úplnost v současnosti notně rozlehlé badatelské oblasti. Se zřetelem k obtížnosti tématu je nanejvýš nutné pečlivě sledovat linii výkladu obou studií. Poznámky pod čarou obsahují z důvodu omezeného prostoru zkrácené formy odkazů nejdůležitější relevantní primární a sekundární literatury. Více najde čtenář v seznamu literatury. Tento dle mého úsporný a přehledný postup odkazů jsem volil vzhledem ke snaze o co nejmenší zátěž samotného textu přílišným poznámkovým aparátem a rozborem současných diskusí k dané problematice. Vzhledem k hutnosti textu prezentovaného na omezeném prostoru by bylo hned úvodem vhodné předeslat, že obě studie předpokládají základní znalosti z reálií byzantských dějin. Jinými slovy znalost historicko-kulturního kontextu ve smyslu dobového adekvátního ukotvení je pro čtenáře předkládaného textu bezesporu výhodou. Otázkám historiografické povahy a speciálně dějinně kulturnímu kontextu a specifikám byzantského civilizačního prostoru se tedy věnuji jenom v nejzávažnějších momentech, tj. tam, kde je to vskutku nezbytné v relaci k reflektované problematice. V tomto směru klade monografie na čtenáře jisté nároky "předporozumění" výkladu dané problematiky.


...í cen Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie ... General Studies - Katelis Viglas ... . Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 112 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně. Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie Autor: Neupauer, Eduard Nakladatel: Vydavatelství Západočeské univ EAN: 9788026100881 ISBN: 978-80-261-0088-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 116 stran, česky Rozměry: 14,7 × 21 cm Rok vydání: 2012 (1. vydání) Kniha: Filosofie v Byzanci. Dvě metodolog ... Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie - Eduard ... ... . vydání) Kniha: Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie - Eduard Neupauer. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Filosofie v Byzanci. Dvě metodologické studie-16% sleva. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > B...SOUVISEJÍCÍ KNIHY