Svatý Xaverius a Newtonův mozek

Svatý Xaverius a Newtonův mozek - Jakub Arbes | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Arbes
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svatý Xaverius a Newtonův mozek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svatý Xaverius a Newtonův mozek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Arbes. Číst Svatý Xaverius a Newtonův mozek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvě romaneta spisovatele a žurnalisty Jakuba Arbese jistě nenechají žádného čtenáře v klidu. Autor mistrně vypráví příběhy plné záhad, dobrodružství a fabulace, které svým závěrem provokují k přemýšlení nad sebou samým.Svatý Xaverius je vyprávěním spisovatelova přítele, který chtěl rozluštit tajemství Balkova obrazu a jeho snaha nakonec vyústí v tragický závěr.Newtonův mozek je dílem, které svými prvky sahá po označení vědeckofantastický román, jeho obsah však usměrňuje k poznání, že dějiny lidstva jsou vlastně dějinami válek a smrti.


...ův mozek je romaneto od Jakuba Arbese. Poprvé bylo vydané roku 1877 ... JAKUB ARBES SVAT XAVERIUS PDF - Kenty PDF ... . Bývá označováno jako první česká science fiction. Hlavní postavy. Vypravěč - sám autor, vrací se do mládí, provází celým romanetem a ... Newtonův mozek. Jazyk: Tématem jsou triky a optické klamy, cestování časem a ukázka válečných konfliktů. Romaneto je psané v ich-formě, je použita přímá řeč, autorovy úvahy, popisy, jasný srozumitelný odborný výraz, jsou použity také poetické výrazy a personifikace. Místo a doba děje: Svatý Xaverius za čtyři hvězdičky. Mám r ... Jakub Arbes - Svatý Xaverius - rozbor | RozboryKnih.cz ... . Místo a doba děje: Svatý Xaverius za čtyři hvězdičky. Mám rád motiv hledání pokladu a tedy byl poměrně hezky zpracován s nějakou tou záhadou navíc. Ukecaný styl vyprávění 19. století už k tomu patří, i když je občas otravný a zdržuje děj od nějakého odhalení. Newtonův mozek za tři hvě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY