Via Dolorosa

Via Dolorosa - Samuel Martasek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Samuel Martasek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Via Dolorosa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Via Dolorosa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Samuel Martasek. Číst Via Dolorosa Online je nyní tak snadné!

POPIS


Není mnoho knih, které vyvolávají tak hluboké pohnutí nad cestou Ježíše Krista na kříž. Autor je nám na této cestě zkušeným průvodcem a zároveň zasvěceným svědkem a vykladačem. Při svém misionářském působení v Jeruzalémě sám nesčetněkrát kráčel v Kristových šlépějích po Via Dolorosa až ke Golgotě. A vždy velice toužil po tom, aby tato cesta se čtrnácti zastaveními nebyla pouhou atrakcí pro turisty, ale místem, na kterém by si uvědomili a procítili, že i za ně zmučený a obětující se Boží syn podstoupil utrpení a potupnou vykupitelskou smrt. Osobní a hluboce duchovní vyznění básní dokreslují působivé ilustrace Jana Bárty.


...orosa ("Way of Grief" in Latin) is a road in the old city of Jerusalem, a path where Jesus was lead in agony, carrying the crucifixion cross ... VIA DOLOROSA, JERUSALEM - Retracing Jesus' "Path of Pain" ... . There are a total of 14 stations along this path, based on events that occurred on the way to the Golgotha hill, the site of crucifixion, which is located at the Church of the Holy Sepulcher. The Via Dolorosa (Latin for "Sorrowful Way", often translated "Way of Suffering"; Hebrew: ויה דולורוזה; Arabic: طريق الآلام ‎) is a processional route in the Old City of Jerusalem, believed to be the path that Jesus walked on the way to his crucifixion.The winding route from the former Antonia Fortress to the Church of the Holy Sepulchre — a distance of about 600 ... Question: "What is t ... Via Dolorosa - Wikipedia ... .The winding route from the former Antonia Fortress to the Church of the Holy Sepulchre — a distance of about 600 ... Question: "What is the Via Dolorosa?" Answer: The Via Dolorosa, literally "the sorrowfu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY