Krédo

Krédo - Jan Milíč Lochman | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Milíč Lochman
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krédo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krédo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Milíč Lochman. Číst Krédo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ekumenická dogmatika nazvaná Krédo byla napsána německy a přeložena do řady evropských i asijských jazyků. Dostalo se jí značné pozornosti v široké ekumeně. V autorově mateřštině vychází podruhé (1. v. 1996) a také tentokrát završuje české vydání jeho "malé dogmatické trilogie", výkladů klasických biblických a křesťanských textů - Desatera a Otčenáše (2. v. 2012). Staví na základě Apoštolského vyznání víry, na němž se po tisíciletí orientují křesťanská zbožnost a myšlení, a odkrývá jeho biblické pozadí i orientační smysl v konfrontaci s otázkami víry a života dnes. V době, kdy u nás dalekosáhle zeslábla vědomost, oč vlastně v křesťanství jde, poslouží tento výklad nejen křesťanům, ale každému, kdo chce hlouběji poznat duchovní kořeny evropské vzdělanosti.


... (z lat. credo věřím) znamená vyznání víry, nejběžněji křesťanské vyznání víry a přeneseně i životní přesvědčení a zásady, např ... Krédo - Gál Fedor | Artforum - dobrodružstvo myslenia ... . osobní. Odpovídající řecký výraz je symbolon (σύμβολον, odtud lat. symbolum), což znamenalo "shrnutí", případně "shoda".. Původ a význam. Když se rané křesťanství na samém počátku rozcházelo se ... 50+ videos Play all Mix - Lucie Bílá - Krédo YouTube Leoš Mareš & Karel Gott - Být stále mlád (oficiální video) - Duration: 3:13. SUPRAPHON 16,281,999 views Krédo. 836 likes. Brand. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Krédo, je sl ... Krédo - YouTube ... . SUPRAPHON 16,281,999 views Krédo. 836 likes. Brand. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Krédo, je slovenská forma latinského slova credo, verím. Bež...SOUVISEJÍCÍ KNIHY