Stasiland

Stasiland - Anna Funder | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Anna Funder
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Stasiland.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stasiland ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anna Funder. Číst Stasiland Online je nyní tak snadné!

POPIS


V roce 1989 padla berlínská zeď a krátce na to se rozdělené Německo znovu sjednotilo. Přestala existovat Německá demokratická republika. V zemi, kde se nejvyšší velitelství tajné policie doslova přes noc změnilo v muzeum a kde jeden z padesáti občanů donášel na své spoluobčany, čekají na své zveřejnění tisíce příběhů. Anna Funder vypráví ty nejzajímavější z nich: o svém setkání s dívkou Miriam, která jako šestnáctiletá málem rozpoutala třetí světovou válku, nebo s mužem, který vyznačil linii budoucí berlínské zdi. Autorka popisuje ztracenou zemi, v níž groteskně přerostlá a všemocná tajná policie Stasi, která ovládala a v mnoha případech nakonec i zničila životy jejích občanů, zasahuje do všech sfér lidského života. Ačkoli dramatická výstavba a barvitost dějů by prozrazovala románové ambice, jedná se o literaturu faktu.


...d by Anna Funder is a book published in 2003 about individuals who resisted the East German regime, and others who worked for its secret police, the Stasi ... STASILAND | Kirkus Reviews ... .It tells the story of what it was like to work for the Stasi, and describes how those who did so now come to terms, or do not, with their pasts. "Stasiland demonstrates that great, originalreporting is still possible. . . . A heartbreaking, beautifully written book. Aclassic." —Claire Tomalin, Guardian "Books ofthe Year" AnnaFunder delivers a prize-winning and powerfully rendered account of theresistance against E ... Stasiland by Anna Funder Plot Summary | LitCharts ... . Aclassic." —Claire Tomalin, Guardian "Books ofthe Year" AnnaFunder delivers a prize-winning and powerfully rendered account of theresistance against East Germany's communist dictatorship in these harrowing,personal tales of life behind the Iron Curtain—and ... Stasiland by Aussie author One of the main things that kept it alive for that length of time apart from the Berlin Wall was the Ministerium für Staatssicherheit or Stasi as it was commonly known. The Stasi used...SOUVISEJÍCÍ KNIHY