Paměť a dějiny č. 4/2012

Paměť a dějiny č. 4/2012 - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 4/2012.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paměť a dějiny č. 4/2012 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 4/2012 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poslední číslo šestého ročníku revue Paměť a dějiny je věnováno velkým politickým procesům začátku padesátých let. V obecné rovině se autoři zabývají případem tzv. Protistátního spikleneckého centra v čele s Rudolfem Slánským (Jan Kalous), konkrétně pak procesům s údajnými přisluhovači Zelené internacionály, bývalými agrárníky a katolickými intelektuály (Petr Anev). Karel Schling (Šling) přibližuje životní příběh svého otce Otto Šlinga, Milan Bárta a Jan Kalous přináší svědectví Josefa Pavla, vysokého příslušníka SNB a pozdějšího ministra vnitra z roku 1968, který na vlastní kůži poznal "komunistickou spravedlnost". Číslo dále obsahuje medailonky vyšetřovatelů Státní bezpečnosti a překladatelů sovětských poradců či studii o filmu Temno. Pohled "z druhé strany" nabízí článek Sovětský svaz před soudem ve Francii a české souvislosti. Je věnován dvěma procesům z konce čtyřicátých let, v nichž byl na základě svědectví vězňů sovětských lágrů (mimo jiné i Čecha Františka Poláka) souzen a odsouzen komunistický teror. V čísle si můžete přečíst i rozhovor se známým defektorem a bývalým příslušníkem československé rozvědky Ladislavem Bittmanem, článek o střetu kardinála Miloslava Vlka s komunistickou diktaturou a řadu recenzí a zpráv.


... a dějiny č. 4/2012 Paměť a dějiny č ... Paměť a dějiny č. 3/2009 | Knihy.ABZ.cz ... . 4/2012 Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režimů 2013 Paměť a dějiny č. 4/2019 . Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režim ů 2019 . žádné recenze. Sojka hlídačka ... Podzimní číslo historické revue Paměť a dějiny se vrací k padesátému výročí takzvané Karibské krize, tedy k říjnu roku 1962, kdy se Sověti snažili rozmístit své rakety na Kubě. Paměť a dějiny č. 3/2012 | KOSMAS.cz ... Paměť a dějiny - Revue pro studium totalitních režimů ... ... . Paměť a dějiny č. 3/2012 | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Poslední číslo sedmého ročníku revue Paměť a dějiny je téměř celé věnováno ženám. Úvodní článek Květy Jechové představuje organizace žen od první republiky až po období tzv. normalizace, ... - Paměť a dějiny č. 4/2...SOUVISEJÍCÍ KNIHY