Šest z přítomnosti, šest z minulosti

Šest z přítomnosti, šest z minulosti - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šest z přítomnosti, šest z minulosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šest z přítomnosti, šest z minulosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Šest z přítomnosti, šest z minulosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Šest z přítomnosti, šest z minulosti představuje název výstavy, kterou uspořádala Galerie Klatovy / Klenová ve spolupráci s Pavlem Piekarem a Karlem Skalickým. Téma výstavy je Šumava. Šumava, jejíž krásy se odrazily v tvorbě šesti autorů z minulosti a šesti autorů z přítomnosti. O výběr autorů z minulosti se postaral Karel Skalický. Ten pro výstavu vybral Jana Zachariáše Quasta (1814–1891), Josefa Krejsu (1896–1941), Josefa Řeřichu (1872–1959), Maxmiliána Boháče (1882–1957), Josefa Váchala (1884–1969) a Jiřího Rejžka (1914– 1986). Z přítomnosti byli osloveni Michael Rittstein (1949), Michal Singer (1959), Xénie Hoff meisterova (1958), Alena Anderlová (1977), Ladislav Sýkora (1964) a Pavel Piekar (1960). Všichni souhlasili, protože mají svůj vlastní a nenapodobitelný vztah k Šumavě, která je inspiruje v jejich tvorbě. Tak se dostáváme k propojeni minulosti se současností, která se odráží v tvorbě jednotlivých autorů a jejich pohledu na Šumavu. V rámci jedné výstavy se tak naskytne možnost pozorovat vývoj výtvarné techniky a pohled autorů na jedno téma v rozmezí více než sta let. Při této komparaci přicházíme na zajímavé, někdy až překvapivé zjištění, které nám poskytuje porovnání jednotlivých děl z přítomnosti a minulosti. Díla autorů minulých zachycují krajinu spíše realistickým pohledem, s přechodem do přítomnosti se pohled na Šumavu mění krajiny se stávají více expresivními a barevnými. Od malých realistických krajinek až po rozměrná plátna, na kterých je krajina zachycena plyšem a pryskyřicí na sololitu. Výstava byla instalována v prostorách novogotického zámku na Klenové, který je součástí Galerie Klatovy / Klenová, ze které je „téměř dokonalý“ výhled na centrální Šumavu, která je inspirací všech zúčastněných autorů.


...est z přítomnosti, šest z minulosti představuje název výstavy, kterou uspořádala Galerie Klatovy / Klenová ve spolupráci s Pavlem Piekarem a Karlem Skalickým ... Tesla Model 3 je šest let před VW a Toyotou, říká inženýr ... ... . Téma výstavy je Šumava. Šumava, jejíž krásy se odrazily v tvorbě šesti autorů z minulosti a šesti autorů z přítomnosti. 1 Šest z přítomnosti, šest z minulosti Alena Anderlová Ladislav Sýkora Michael Rittstein Michal Singer Pavel Piekar Xénia Hoffmeisterová Maxmilián Boháč Josef Krejsa Jiří Rejžek Josef Váchal Josef Řeřicha Jan Zachariáš Quast. 2 Katalog k výstavě Šest z přítomnosti, šest z minulosti Výstavní síně zámku Klenová. Na ... Šest z přítomnosti, šest z minulosti představuje název v ... Šest z přítomnosti, šest z minulosti | Galerie Klatovy ... ... . 2 Katalog k výstavě Šest z přítomnosti, šest z minulosti Výstavní síně zámku Klenová. Na ... Šest z přítomnosti, šest z minulosti představuje název výstavy, kterou uspořádala Galerie Klatovy / Klenová ve spolupráci s Pavlem Piekarem a Karlem Skalickým. Téma výstavy je Šumava. Šumava, jejíž krásy se ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY