Rytířská jízda Jana z Michalovic

Rytířská jízda Jana z Michalovic - Heinrich von Freiberg | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Heinrich von Freiberg
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rytířská jízda Jana z Michalovic.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rytířská jízda Jana z Michalovic ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Heinrich von Freiberg. Číst Rytířská jízda Jana z Michalovic Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor Rytířské jízdy Heinrich von Freiberg patřil k významným tvůrcům německé literatury v poslední čtvrtině 13. století. Rytířská jízda Jana z Michalovic vznikla jistě velmi brzy po návratu českého pána z úspěšné výpravy, která se uskutečnila zřejmě někdy mezi lety 1293 a 1297. Je dochována pouze v jediném rukopisu, v proslulém obsáhlém sborníku univerzitní knihovny v Heidelbergu z roku 1320. Veršované vyprávění o turnajovém úspěchu příslušníka předního českého rodu vychází u nás v jedinečné edici, která poprvé uvádí souběžný německý i český text básně jak s původními, tak s novými poznámkami editorů.


...ská jízda Jana z Michalovic (Die Ritterfahrt Johanns von Michelsberg) je báseň v Čechách působícího německého básníka Heinricha von Freiberg z konce 13 ... E-kniha: Rytířská jízda Jana z Michalovic | Knihy.ABZ.cz ... . století, která vytráví o turnajových úspěších předního českého šlechtice Jana z Michalovic na jeho cestě do Porýní a do Francie ke králi Filipovi IV., kterou podnikl se svou družinou někdy mezi lety 1293 ... Rytířská jízda Jana z Michalovic je dobrodružný historický román pro mládež od českého spisovatele Alexeje Pludka.Odehrává se na sklonku 13. století a líčí cestu a turnajové úspěchy předního českého šlechtice Jana z Michalovic na jeho cestě do Porýní a do Franc ... Rytířská jízda Jana z Michalovic - Wikipedie ... .Odehrává se na sklonku 13. století a líčí cestu a turnajové úspěchy předního českého šlechtice Jana z Michalovic na jeho cestě do Porýní a do Francie ke králi Filipovi IV., kterou podnikl se svou družinou roku 1291. Rytířská jízda Jana z Michalovic vznikla jistě velmi brzy po návratu českého pána z úspěšné...SOUVISEJÍCÍ KNIHY