Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století

Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století - Natalie Zemon Davis | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Natalie Zemon Davis
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Natalie Zemon Davis. Číst Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh tří žen, které si i přes těžké životní osudy a přes nečekané životní zvraty dokázaly najít svébytné místo v raně novověké společnosti. Její tři hrdinky, židovská obchodnice Glikl bas Juda Leib, misionářka Marie od Vtělení a malířka Marie Sibylla Merianová, spojuje podobný osud. Všechny se musely vyrovnávat s extrémními situacemi, jež nebyly ženskému světu v 17. století vlastní. Všechny v nich vykračovaly na druhý břeh, směrem ke světu mužů, s nímž musely soutěžit, aniž by se mu chtěly přizpůsobit. Všechny tři, ačkoli nebyly žádnými feministkami a ačkoli Davisová rozhodně ženské osudy 17. století nenahlíží očima radikální feministické historiografie, mluví, konají a myslí jako sebevědomé a velmi cílevědomé ženy, lhostejno, zda se pokoušely pokřesťanštit indiány, zda cestovaly po asijských ostrovech či zda obchodovaly po boku svých židovských manželů.Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


... okraji. Tři příběhy ze 17. století Autor: Zemon Davis, Natalie Nakladatel: Argo EAN: 9788025709306 ISBN: 978-80-257-0930-6 Originál: Women on the Margins ... HISTORIE - edice Každodenní život | Knihkupectví Karolinum ... . Three Seventeenth-Century Lives Překlad: Fritschová, Zuzana Popis: 1× kniha, vázaná, 322 stran, česky Rozměry: 15 × 21,2 cm Rok vydání: 2013 (1. vydání) Kniha: Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století - Natalie Zemon Davis. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Žen ... Davis, Natalie Zemon: Ženy na okraji. Tři životy 17. století ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století ... Ženy na okraji. Tři příběhy ze 17. století ... Všechny se musely vyrovnávat s extrémními situacemi, jež nebyly ženskému světu v 17. století vlastní. Všechn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY