Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války

Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války - Magdaléna Leichtová, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Magdaléna Leichtová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdaléna Leichtová,. Číst Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace představuje rozvojové aktivity probíhající uvnitř východního bloku a působení socialistických zemí ve světě, který se tehdy nazýval „třetím“. Spolupráce východoevropských satelitů SSSR a rozvojového světa vykazuje podobnost s oficiálními politikami Sovětského svazu, který do značné míry určoval ideologické pozadí rozvojové pomoci. Rozvojová spolupráce se stala i nástrojem mocenského soupeření USA a SSSR v době studené války, obě strany se s ohledem na odlišná ideologická východiska, ale pod záštitou stejné morální povinnosti pomoci snažily různými způsoby prosadit v zemích „třetího světa“. Vazby získané a navázané v období studené války mají výrazný vliv na rozvojovou spolupráci postsovětských a postkomunistických zemí až do současnosti.


...á spolupráce východního bloku v době studené války Autor: Leichtová, Magdaléna a Piknerová, Linda Nakladatel: Dokořán EAN: ISBN: Popis: Elektronická kniha, 132 stran, bez zabezpečení DRM, 1,2 MB PDF, česky Rok vydání: 2013 Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války book ... Období studené války - Dějepis - Maturitní otázky ... . Read reviews from world's largest community for readers. E-kniha: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války - Linda Piknerová; Magdaléna Leichtová Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. E-kniha - Rozvojová spolupráce východní ... Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války ... ... . E-kniha - Rozvojová spolupráce východní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY