Po cestách kamenitých: O životě, islámu a křesťanské víře

Po cestách kamenitých: O životě, islámu a křesťanské víře - Luboš Kropáček, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Luboš Kropáček,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Po cestách kamenitých: O životě, islámu a křesťanské víře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Po cestách kamenitých: O životě, islámu a křesťanské víře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luboš Kropáček,. Číst Po cestách kamenitých: O životě, islámu a křesťanské víře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rozhovor s autorem oblíbené knihy Duchovní cesty islámu. Islamolog a afrikanista Luboš Kropáček se již desítky let věnuje putování po neschůdných cestách poznávání dějin a kultury islámského světa. Rozhovor, který s ním vedli dva zkušení novináři, sleduje nejprve životní příběh absolventa arabistiky, anglistiky a afrikanistiky v Praze, který se v roce 1968 účastnil studentské expedice do nemocnice Alberta Schweitzera v Lambaréné. Tato mnohaměsíční cesta předznamenala celoživotní zájem Luboše Kropáčka o Afriku. Až do roku 1974 působil jako odborný asistent na FF UK , poté byl donucen odejít a živil se překlady a tlumočením z arabštiny. Po roce 1989 se na fakultu vrátil, v roce 2001 byl jmenován profesorem. Luboš Kropáček je autorem mnoha úspěšných knih o dějinách, kultuře a duchovnosti islámského světa. Připomeňme asi nejznámější, opakovaně vydávaný přehled Duchovní cesty islámu (Vyšehrad, 5. vydání 2011). Islám, islámský fundamentalismus a život muslimské společnosti proto představují druhé významné téma knihy. Tím třetím je křesťanská víra, pevný základ a opora v mnoha nelehkých životních situacích. I o nich je možné se v knize rozhovorů s jednou z výrazných osobností české vzdělanosti dočíst.


...Jan; Zikmund, Martin T.; Kropáček, Luboš: Po cestách kamenitých ... Knihy - iLiteratura.cz ... . O životě, islámu a křesťanské víře Autoři knihy rozhovorů s Lubošem Kropáčkem doufají, že publikace přispěje k jinému pohledu na islám, k jeho detabuizaci, a bude prvním krůčkem na dlouhé cestě „za porozuměním a poklidným soužitím mezi ... PO CESTÁCH. KAMENITÝCH. O životě, islámu a křesťanské víře. Vyšehrad. Martin T. Zikmund / Jan Paulas / Luboš Kropáček. PO ... Po cestách kamenitých - O životě, islámu a křesťanské víře ... ... . Vyšehrad. Martin T. Zikmund / Jan Paulas / Luboš Kropáček. PO CESTÁCH KAMENITÝCH. Foto na obálce a frontispisu Aleš Masner. Ostatní fotografie archiv Luboše Kropáčka. Grafickou úpravu navrhl Vladimír Verner. Odpovědný redaktor Filip Outrata Jan Paulas; Martin T. Zikmund; Luboš Kropáček: Po cestách kamenitých.O životě, islámu a křesťanské víře.Vyšehrad, Praha, 2013, 256 s. Otázka náboženské tolerance, či naopak „střetu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY